وقتی صحبت از لکسوس به میان می‌آید، همه از مدل‌های LS و LC و IS و LFA نام می‌برند. اما این لکسوس RX است که توانسته مشتریانی برای این برند لوکس در کشورهای مختلف پیدا کند.
لکسوس RX هیچ وقت خودرو هیجان‌انگیز و جذاب یا تند و تیزی نبوده است. اما همه امکاناتی را که لازمه یک خودرو روزمره باشد، دارد و سرنشینان را در کمال آسایش و آرامش از مقصد به مبدا می‌رساند. این کراس‌اوور سواری نرمی دارد، دارای صندلی‌های لوکس و راحت است و با کمی فشار روی پدال گاز، به سرعت در خیابان‌ها و جاده‌ها حرکت می‌کند.
اگر لکسوس RX مدل ۲۰۲۳ این ویژگی‌ها را داشت، همچنان می‌توانست موفقیت نسل‌های قبلی را تکرار کند، اما شرکت تولیدکننده تصمیم گرفت این خودرو را از نو بسازد.
تغییرات مدل جدید لکسوس باید در رقابت با ماشین‌های جدید بی ام و X5، مرسدس بنز GLE و آکورا MDX به کار RX بیاید.
+ ظاهر جدید و زیبا
+ پیشرانه کم‌مصرف‌تر از مدل‌های قبلی
+ آپشن‌های متعدد رفاهی و ایمنی
+ کابین و صندوق جادار
+ قیمت ارزان‌تر از رقبا
– موتورهای ضعیف‌تر از مدل‌های قبلی
پیشرانه قدیمی مدل قبلی لکسوس RX برای همیشه از خط تولید خارج شد. لکسوس RX 350 جدید، به جای موتور ۳.۵ لیتری V6 تنفس طبیعی، از یک پیشرانه چهار سیلندر خطی توربو با حجم ۲.۴ لیتر استفاده می‌کند. هر چند موتور جدید قدرت کمتری نسبت به مدل قبلی دارد، اما گشتاور بیشتری تولید می‌کند. پیشرانه V6 قدیمی ۲۹۵ اسب بخار قدرت و ۳۶۳ نیوتن.متر گشتاور داشت، در حالی که چهار سیلندر توربو جدید، ۲۷۵ اسب بخار قدرت و ۴۳۰ نیوتن.متر گشتاور دارد. قدرت موتور از طریق گیربکس اتوماتیک ۸ سرعته به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود.
لکسوس RX خودرو خیلی سریعی نیست و هدف اصلی لکسوس از عرضه RX با موتور جدید باید کاهش مصرف سوخت باشد. این کراس‌اوور با دیفرانسیل جلو، ۰ تا ۱۰۰ را در ۷.۵ ثانیه پر می‌کند و در صورت استفاده از سیستم AWD شتاب آن به ۷.۲ ثانیه می‌رسد.
پیشرانه هیبریدی لکسوس RX 350h هم کاملا جدید است. مدل قبلی یک موتور V6 و سیستم هیبریدی زیر کاپوتش داشت، در حالی که RX مدل ۲۰۲۳ به یک موتور ۲.۵ لیتری چهار سیلندر خطی تنفس طبیعی مجهز شده است. قدرت از ۳۰۸ اسب بخار به ۲۴۶ اسب بخار کاهش پیدا کرده، اما سوخت کمتری مصرف می‌کند. این سیستم هیبریدی با گیربکس CVT و دو دیفرانسیل عرضه خواهد شد.
خودروساز لوکس ژاپنی هنوز آمار و ارقام دقیقی از مصرف سوخت اعلام نکرده، اما بر اساس برآوردها، لکسوس RX 350 مدل ۲۰۲۳ در هر ۱۰۰ کیلومتر ۹.۸ لیتر بنزین مصرف می‌کند و مصرف سوخت مدل هیبریدی ۷.۱ لیتر است.
افرادی که به دنبال یک خودرو اسپرت و پرفورمنس هستند، می‌توانند به سراغ لکسوس RX 500h با تریم F-Sport بروند. همان موتور ۴ سیلندر توربوشارژ ۳۵۰ زیر کاپوت این مدل به کار رفته است، با این تفاوت که از گیربکس اتوماتیک ۶ سرعته استفاده می‌کند.
اسپرت بودن و عملکرد بالای این مدل به دلیل وجود سیستم eAxle عقب جدید است که شامل یک موتور برقی با قدرت بالا، باتری و گیربکس کاهنده می‌شود.
پیشرانه لکسوس RX 500h F-Sport حداکثر ۳۶۷ اسب بخار قدرت و ۵۵۰ نیوتن.متر گشتاور تولید می‌کند و در ۵.۹ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.
نوع موتور
خطی بنزینی
هیبرید
پلاگین هیبرید
حجم موتور
۲.۴ لیتر
۲.۵ لیتر
سیلندر / سوپاپ
۴ / ۱۶
تنفس موتور
توربوشارژ
قدرت
۲۷۵ اسب بخار
۲۴۶ اسب بخار
۳۶۷ اسب بخار
گشتاور
۴۳۰ نیوتن.متر
۳۱۶ نیوتن.متر
۵۵۰ نیوتن.متر
گیربکس
۸ سرعته اتوماتیک
اتوماتیک CVT
۶ سرعته اتوماتیک
محور محرک
دیفرانسیل جلو
دو دیفرانسیل
شتاب
۷.۵ ثانیه
۷.۲ ثانیه
۵.۹ ثانیه
سرعت
—–
مصرف سوخت
۹.۸ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر
۷.۱ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر
۹ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر
استاندارد آلایندگی
یورو ۶
فرمان
برقی
بدنه
کراس‌اوور
نوع رینگ
آلومینیومی
طول
۴۸۹۰ میلیمتر
عرض
۱۹۲۰ میلیمتر
ارتفاع
۱۷۰۹ میلیمتر
فاصله محورها
۲۸۵۰ میلیمتر
وزن خالص
—–
تعداد سرنشین
۵ نفر
ظرفیت صندوق عقب
—–
حجم مخزن سوخت
—–
قطر رینگ
۱۹ اینچ
کروز کنترل
دارد
کروز کنترل هوشمند
دارد
کنترل ایستایی در سربالایی
دارد
کنترل سرعت در سرازیری
دارد
کنترل کشش
دارد
کنترل پایداری
دارد
اتو پارک
دارد
سنسور جلو
دارد
سنسور عقب
دارد
رادار نقطه کور
دارد
رادار تغییر لاین
دارد
رادار تصادف جلو
دارد
رادار تصادف عقب
دارد
ترمز ضدقفل
دارد
ترمز کمکی
دارد
ترمز اضطراری
دارد
ترمز پارک برقی
دارد
اتولایت
دارد
چراغ روز
دارد
دکمه‌های کنترلی فرمان
دارد
گرم‌کن فرمان
دارد
نمایشگر اطلاعات و سرگرمی
دارد
ناوبری
دارد
نمایشگر هدآپ
ندارد
دوربین عقب
دارد
دوربین جانبی
دارد
دوربین ۳۶۰ درجه
دارد
کیسه هوا
دارد
ورود بدون کلید
دارد
استارت بدون کلید
دارد
تهویه اتوماتیک
دارد
صندلی برقی راننده
دارد
صندلی برقی سرنشین جلو
دارد
گرم‌کن صندلی جلو
دارد
سردکن صندلی جلو
ندارد
آینه بغل برقی
دارد
گرم‌کن آینه بغل
دارد
پانوراما
دارد
سانروف
دارد
طراحی لکسوس RX ۲۰۲۳
لکسوس در ظاهر مدل‌های جدیدش مثل همیشه به طراحی دوکی شکل پایبند است. لکسوس RX جدید هم مثل بقیه محصولات این کمپانی جلوپنجره دوکی شکل دارد و همچنین، این زبان طراحی در کل نمای ظاهری استفاده شده است.
در چهره RX، شاهد جلوپنجره‌ای صاف هستید که خطی آن را به دو نیم تقسیم کرده و چراغ‌های روز را در بر گرفته است. در نمای عقب، خطوط و زبان طراحی جدید را می‌بینیم که به سمت داخل متمایل شده و حالتی دوک مانند دارد. همچنین چراغ‌های عقب در قابی تیره رنگ با یک نوار نوری روی در صندوق به هم وصل هستند.
پلتفرم جدیدی برای ساخت لکسوس RX به کار رفته و به همین دلیل، مرکز ثقل پایین‌تری دارد و از این المان در طراحی کراس‌ اوور استفاده کرده و در کنار رینگ‌های ۱۹ اینچی و حجم‌پردازی روی بدنه، سطح عریض‌تر و پهن‌تری به خودرو داده است.
ویژگی جالب توجه ظاهر لکسوس RX، چراغ‌های L شکل است که تا نمای جانبی هم امتداد پیدا می‌کند. لندرور از همین تکنیک برای طراحی رنجرور ۲۰۲۲ بهره برده تا ظاهری عریض‌تر و اسپرت‌تر به محصولش بدهد.
کابین لکسوس RX ۲۰۲۳
ظرفیت صندوق عقب لکسوس اعلام نشده، اما در تصاویر دارای دهانه عریض و کف صاف است. هر چند صندلی‌های ردیف دوم کامل جمع نمی‌شوند، اما در صورت تا شدن فضای بزرگی را در اختیار راننده و سرنشینان قرار می‌دهد.
ابعاد فضای سر و پا نیز منتشر نشده، اما به نظر می‌رسد صندلی‌های جلو و ردیف عقب جای کافی برای سرنشینان داشته باشند.
یکی از نقاط قوت لکسوس RX که مورد توجه خریداران قرار می‌گیرد، صندلی‌های آن است که در نوع خود از بهترین‌ها به شمار می‌آید.
همان طور که انتظار می‌رود، کابین با مواد باکیفیتی ساخته شده است. اگرچه مشخصات فضای داخلی با توجه به سطح تریم فرق می‌کند، اما همه مدل‌ها دارای یک نمایشگر لمسی ۱۴ اینچی هستند.
بدین ترتیب کابین لکسوس RX از یک کابین شلوغ و درهم به یک فضای داخلی زیبا و ساده تبدیل شده است.
نمای عقب لکسوس RX ۲۰۲۳
نسل جدید لکسوس RX روی پلتفرم جدیدی ساخته شده و طراحی متفاوتی نسبت به مدل‌های قبلی دارد و همچنین پیشرانه‌های جدیدی برای مدل‌های مختلف آن در نظر گرفته شده است. این موارد در کنار آپشن‌های رفاهی و ایمنی مناسب آن را به ماشین مناسبی برای خانواده‌ها و گروه‌های ۴-۵ نفره تبدیل کرده است.
هنوز معلوم نیست خرید خودرو RX مدل ۲۰۲۳ چقدر برای مشتریان هزینه دارد، اما با توجه به اینکه مدل ۲۰۲۲ این کراس‌اوور با قیمت ۴۶ هزار تا ۵۶ هزار دلار در بازار موجود است، از مرسدس بنز GLE (۵۶ هزار تا ۸۰ هزار دلار) و بی ام و X5 (۶۱ هزار تا ۸۳ هزار دلار) گزینه اقتصادی‌تری محسوب می‌شود.
فروش آنلاین خودرو
نویسنده: میلاد قزللو
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
اکنون که به انتهای سال نزدیک می شویم ، بازار خرید و فروش خودرو هم دارد بر خلاف سردی هوا ، رو به گرمی می رود…
درباره ثبت نام مجوز تردد بین شهری؟ مدارک لازم برای اخذ مجوز فرمانداری اخذ مجوز تردد پزشکی (درمان) چگونگی پیگیری مجوز محدودیت ها تا کی ادامه دارد؟ هزینه جریمه تردد بین شهری ثبت نام مجوز تردد بین شهری اما شاید برای بسیاری از شهروندان این مساله جای سوال باشد که چگونه می‌توان برای تردد بین شهری مجوز گرفت؟ محدودیت تردد شبانه حتی در زمان تغییر رنگ شهرها ادامه دارد اما این گزینه هم برای شهروندان فراهم شده که با مراجعه به فرمانداری، نسبت به اخذ مجوز تردد بعد از ساعت شروع محدودیت شبانه اقدام کنند. در عین حال، تردد بین شهری در برخی مقاطع زمانی، برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ممنوع شده بود و تردد تنها برای افرادی که مجوز داشتند ممکن بود. حال با بهبود شرایط پاندمی در کشور، ممنوعیت تردد بین شهرهای زرد و آبی برداشته شده است و تنها برای ورود به شهرهای نارنجی و قرمز به مجوز نیاز است. به همین منظور، سامانه‌ای برای دریافت مجوز تردد بین شهری راه اندازی شده است تا افراد در شرایط ضروری بتوانند مجوز تردد بین شهری دریافت کنند. برای دریافت مجوز تردد بین شهری، می توانید از ساعت ۱۴ الی ۱۸ به سامانه https://taradodtehran.com مراجعه و درخواست خود را ثبت کنید. لغو تردد شبانه ممنوعیت تردد شبانه خودروها از ساعت ۲۲ تا ۳ بامداد در سراسر کشور لغو شد. محدودیت ها تا کی ادامه دارد؟ طبق اعلام ستاد ملی کرونا، مسافران می‌توانند با ارائه کارت واکسن و یا تست منفی PCR (با اعتبار ۷۲ ساعته) سفر کنند. استعلام‌های لازم از طریق «سامانه امید» امکان پذیر است. ارائه کارت واکسن جعلی یا هرگونه تخلف دیگر، پیگیری خواهد شد. در صورت مشاهده تخلفات شهروندان می‌توانند به سامانه ۱۰۰۰۱۴۱ پیامک ارسال کنند. جریمه تردد بین شهری جریمه تردد خودروها «از» و «به» شهرهای قرمز یک میلیون تومان جریمه تردد «از» و «به» شهرهای نارنجی ۵۰۰ هزار تومان صدور اینترنتی مجوز تردد بین شهری از روز سه‌شنبه ۲۳ شهریور مجوزها برای آمد و شد‌های بین شهری در تهران صرفا به صورت اینترنتی به مردم تهران داده می‌شود. یکشنبه و دوشنبه، ۲۱ و ۲۲ شهریور، هیچ مجوز رفت و آمدی به صورت حضوری داده نمی‌‌شود و‌ تجهیزات ارائه مجوز تردد جمع‌ شده است. مدارک لازم مجوز تردد بین شهری کارت ماشین و برگه سبز خودرو اجاره نامه یا سند خانه گواهی اشتغال قبض خدماتی مدارک مجوز تردد پزشکی کارت ماشین یا برگ سبز خودرو مدارک پزشکی قبض خدماتی نحوه پیگیری مجوز تردد – کارشناسان از ساعت ۱۸ الی ۲۴ مدارک ارسالی را بررسی می‌کنند و در صورت صحت و تایید، یک پیامک برای متقاضی ارسال می‌شود. – همچنین با استفاده از کد رهگیری می‌توانید درخواست دریافت مجوز تردد بین شهری را در سامانه مذکور پیگیری کنید. قبل از ورود به سامانه ثبت درخواست تردد، به نکات زیر توجه کنید تصویر مدارک باید با فرمت .jpg و حجم آن ۵۱۲ کیلوبایت باشد درصورتی که با تلفن همراه از مدارک عکس می‌گیرید سعی کنید، تصاویر کیفیت لازم را داشته باشد، زیرا در صورت ناخوانا بودن، مجوز تایید نمی‌شود مراحل تکمیل فرم به شرح زیر است متقاضی پس از بارگذاری مدارک مورد نیاز، از طریق سامانه و همچنین پیامک کد رهگیری را دریافت می­کند فرمانداری اطلاعات بارگذاری شده را بررسی و تایید می‌کند در صورت تایید، برای متقاضیان دریافت مجوز، پیامک ارسال می‌شود وضعیت مجوز تردد در سامانه و با کد رهگیری نیز قابل پیگیری است پس از دریافت پیامک نهایی، می‌توانید مجوز را از بخش پیگیری درخواست دریافت کنید نویسنده: تیم محتوا خودرو۴۵
هراز مسدود شد فعلا محدودیت تردد بین استانی نداریم محدودیت تردد شبانه لغو شد آغاز ممنوعیت تردد هوشمند پیگیری ثبت جریمه اشتباهی آخرین نرخ جریمه تردد بین شهری دسته‌بندی مشاغل ورود به طرح ترافیک و خروج از آن همواره با سوال‌های متعددی همراه است. اینکه دقیقا چه ساعتی از دوربین‌های طرح عبور کنیم و چه ساعتی مجوز محدودیت تردد داریم، همگی در سایت تهران من قابل محاسبه است. با این حال اما شهرداری تهران طی سال‌های اخیر در ابتدای هرسال تغییراتی جهت ورود و خروج و نحوه رزرو و پرداخت عوارض ورود به طرح ترافیک و طرح کاهش آلودگی هوا تعیین کرده است. ابتدای سال ۱۴۰۰، اعلام شد باید همانند سال‌های گذشته یک هفته قبل از ورود به طرح ترافیک، وضعیت رزرو خودرو از طریق سایت تهران من انجام شود. امسال نیز وضعیت تردد خودروها در محدوده طرح ترافیک اصلی و طرح کاهش آلودگی هوا همچون سال گذشته به صورت ساعتی محاسبه می‌شود. جاده هراز مسدود شد بنابر اعلام مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور جاده هراز از ۲۲ تا ۲۵ خرداد، هر روز از ساعت ۸ تا ۱۷ به علت انجام عملیات عمرانی و ایمن‌سازی مسیر مسدود خواهد بود. فعلا محدودیت تردد بین استانی نداریم ستاد کرونا اعلام کرد: فعلا محدودیت تردد بین استانی همانند روال قبل و به شرط تزریق دزهای یادآور و تست پی سی آر است. لغو محدودیت تردد شبانه بر اساس اعلام رییس پلیس راهور ناجا، طرح ممنوعیت تردد شبانه در سراسر کشور لغو شد. شرایط تردد هوشمند به گفته رئیس مرکز مقررات ایمنی حمل و نقل پدافند غیرعامل، از ابتدای آذر ماه ۱۴۰۰ افراد فقط می‌توانند با ارائه کارت واکسن (هر دو دوز) یا تست منفی PCR سفر کنند. همچنین ظرفیت ۸۰ درصدی برای پذیرش مسافر در اتوبوس‌ها و قطارها در نظر گرفته خواهد شد. پیگیری ثبت جریمه اشتباهی خودروها در صورتی که مجوز تردد بین شهری داشتید اما جریمه شده‌اید؛ باید به محل صدرو مجوز مراجعه کنید. افراد تا زمان حذف جریمه اشتباهی برگه تردد را نزد خود نگه دارند. آخرین نرخ جریمه تردد بین شهری جریمه تردد «از» و «به» شهرهای نارنجی ۵۰۰ هزار تومان جریمه تردد «از» و «به» شهرهای قرمز یک میلیون تومان دسته بندی مشاغل از زمانی که گسترش کرونا در شهرها بیشتر شد، مساله اعمال محدودیت برای مشاغل مختلف هم شدت گرفت. از همان ابتدا دولت با یک برنامه‌ریزی گسترده، مشاغل را به ۴ گروه تقسیم‌بندی کرد. گروه اول: مشاغل ضروری مثل نانوایی‌ها، داروخانه، مراکز پزشکی و … هستند که حتی در شرایط و شهرهای قرمز هم مجوز فعالیت دارند. گروه دوم: مشاغلی هستند که ضرورت فعالیت‌ کردنشان کمتر از گروه اول است. از بوستان‌ها و مراکز تفریحی، پاساژهای سرباز و سربسته گرفته تا مواردی مثل آموزشگاه‌های رانندگی. این گروه از مشاغل که با عنوان گروه ۲ شناخته می‌شوند، تنها مجاز به فعالیت در شهرهای نارنجی هستند. گروه سوم: شامل مشاغلی می‌شود که ضرورت کمتری برای فعالیت در شرایط کرونایی دارند. از تالارهای پذیرایی و استخرهای سرپوشیده گرفته تا سالن‌های سینما و تئاتر. این گروه فقط مجاز به فعالیت در شهرهای زرد هستند و اگر شهری قرمز شد، اجازه فعالیت ندارند. دسته دیگر مشاغلی مثل باغ‌ وحش‌ها و شهرهای بازی، مراکز تفریحی آبی و گیم‌نت‌ها هستند که تنها مجاز به فعالیت در شهرهای آبی هستند. این دسته‌بندی به گونه‌ای است که از دسته ۱ تا ۴، به ترتیب از ضرورت مشاغل کاسته می‌شود. یعنی مشاغل گروه یک، مشاغل کاملا ضروری و مشاغل گروه ۴ مشاغلی هستند که چندان ضرورتی به فعالیت آنها در شرایط کرونایی وجود ندارد. منابع: ایسنا- مهر- تسنیم- اپلیکیشن باماسک- ایلنا تهیه و تولید: تیم محتوا خودرو۴۵
بیشترین سهم بازار خودرو ایران به بزرگ‌ترین خودروسازان کشور، ایران خودرو و سایپا تعلق دارد و شرکت‌هایی مثل مدیران خودرو و کرمان موتور با عرضه ماشین‌های چینی، بخش خودرو خارجی را در دست دارند. در کنار این خودروسازان، کمپانی‌هایی هم فعالیت می‌کنند که برندهای خاصی را به بازار ایران آورده‌اند. شرکت سروش دیزل یکی از این شرکت‌ها است که خودروهای خاصی را برای مصارف خاص در دسترس مشتریان داخلی قرار می‌دهد. همان طور که از کلمه «دیزل» در اسم شرکت پیدا است، سروش دیزل با هدف مونتاژ و عرضه خودروهای تجاری تاسیس شده و در همین راستان ون، مینی‌بوس و کامیونت هیوندای جزو اولین محصولاتش قرار دارد. با این حال، این شرکت با عرضه مدل‌های پیکاپ و شاسی‌بلند روسی یواز، وارد حوزه خودروهای سواری نیز شده است. فروش یواز و کامیون هیوندای شرکت سروش دیزل، فروش محصولات یواز، ون و کامیون هیوندای را با قیمت جدید از تاریخ ۲۴ خرداد آغاز می‌کند. نوع خودرو موعد تحویل قیمت نهایی (تومان) ون H350 ۹۰ روز کاری ۲.۱۴۰.۰۰۰.۰۰۰ کامیون HD65 ۳۰ روز کاری ۱.۴۹۰.۰۰۰.۰۰۰ کامیون HD78 ۳۰ روز کاری ‍۱.۵۹۰.۰۰۰.۰۰۰ یواز پاتریوت اتوماتیک ۳۰ روز کاری ۱.۲۵۰.۰۰۰.۰۰۰ یواز پیکاپ اتوماتیک ۳۰ روز کاری ۱.۱۶۰.۰۰۰.۰۰۰ معرفی سروش دیزل شرکت سروش دیزل، با نام کامل سروش دیزل مبنا، فعالیت خود را از سال ۱۳۹۴ در منطقه ویژه آزاد اقتصادی سلفچگان شروع کرد. اولین محصولات این شرکت کامیونت هیوندای HD78، هیوندای HD65 و مینی بوس هیوندای H350 بود که در قراردادی انحصاری با خودروساز کره‌ای، امتیاز مونتاژ آنها را در ایران به دست آورد و در اولین سال فعالیت ۳۰۰ دستگاه از کامیونت‌ها و مینی‌بوس‌های هیوندای را تولید کرد. سروش دیزل بعد از تولید تعداد محدودی کامیونت و ون هیوندای در سال اول فعالیت، از سال ۹۵ تلاش کرد تا از همه ظرفیت ۲۰۰۰ دستگاهی خط تولید خود استفاده کند و با اضافه شدن محصولات جدید سعی دارد تا این ظرفیت را افزایش دهد. این شرکت از سال ۱۴۰۰ حوزه فعالیت خود را گسترش داد و خودروهای سواری را به فهرست تولیداتش اضافه کرد. دو وانت و یک شاسی‌بلند روسی از سال ۱۴۰۰ روی خط تولید سروش دیزل قرار گرفته‌اند. خودروهای شاسی‌بلند یواز پاتریوت و وانت یواز پیکاپ تولید و عرضه می‌شود و در کنار این‌ها وانت پروفی دیگر محصول یواز روسیه توسط سروش دیزل به بازار ایران معرفی شده است. همچنین خودروساز ایرانی قصد دارد تا تعداد محصولات یواز را به چهار برساند و هانتر را روانه بازار کشور کند. فروش و پیش فروش یواز (فروردین ۱۴۰۱) طبق اعلام سروش دیزل، یواز پاتریوت و یواز پیکاپ از ۲۱ فروردین ۱۴۰۱ با قیمت جدید عرضه خواهد شد. قیمت یواز پاتریوت اتومات ۵۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده و به یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان رسیده است. یواز پیکاپ اتومات هم افزایش قیمت ۲۰ میلیون تومانی داشته و یک میلیارد و ۵۰ میلیون تومان فروخته خواهد شد. در حال حاضر اطلاعیه جدیدی برای فروش و پیش فروش محصولات سروش دیزل اعلام نشده است. شرایط فروش سروش دیزل شرایط فروش و پیش فروش محصولات سروش دیزل به شرح زیر است: هزینه‌های جدید، عوارض قانونی، مالیات ارزش افزوده بر عهده خریدار است و در زمان تحویل به قیمت نهایی اضافه می‌شود. در صورت عدم تحویل به موقع خودرو، به ازای هر یک ماه تاخیر ۱۵ درصد خسارت تاخیر محاسبه شده و از قیمت نهایی کم می‌شود. در صورت انصراف شرکت از فروش خودرو، سالیانه ۱۲ درصد سود به مشتری پرداخت خواهد شد. دوره گارانتی محصولات سروش دیزل ۳۶ ماه یا ۲۰۰ هزار کیلومتر است. بعد از صدور فاکتور و سند، امکان تغییر محصول وجود ندارد. هزینه بیمه شخص ثالث و شماره‌گذاری به عهده فروشنده است. پس از تحویل خودرو، امکان انصراف وجود ندارد. پرداخت مبلغ خرید خودرو (فروش نقدی) و چک (فروش اقساطی) باید به حساب شرکت صورت بگیرد. فروش قسطی به صورت ۶ تا ۶۰ ماه و برای هر سه ماه، یک برگه چک خواهد بود. نرخ تسهیلات فروش اقساطی ۲۱ درصد است. مدارک لازم برای فروش و پیش فروش مشتریان برای خرید محصولات سروش دیزل باید مدارک زیر را همراه داشته باشند: مدرک شناسایی نشانی محل سکونت فیش واریزی برای فروش نقدی چک برای فروش اقساطی اخبار سروش دیزل قیمت جدید محصولات سروش دیزل طبق اخبار منتشر شده، قیمت جدید محصولات سروش دیزل به شرح زیر است: مدل قیمت ون H350 بدون تریم ۱ میلیاردو ۹۵۰ میلیون ون H350 ۲ میلیاردو ۵۰ میلیون کامیونت HD65 ۱ میلیاردو ۴۲۰ میلیون کامیون HD78 ۱ میلیاردو ۵۲۰ میلیون یواز پاتریوت دستی ۱ میلیاردو ۵۰ میلیون یواز پیکاپ دستی ۹۶۰ میلیون یواز پیکاپ اتومات ۱ میلیاردو ۶۰ میلیون نویسنده: میلاد قزللو
فروش کامیون ۲۶۲۴ فروش کامیون ۱۹۲۴ پیش فروش کشنده فوتون اعلام قیمت جدید محصولات ایران خودرو اولین فروش ایران خودرو در سامانه اولین فروش ویژه مادران در سامانه قرعه کشی محصولات تبدیل خودرو کارکرده به صفر شرایط پیش فروش مدارک مورد نیاز ثبت نام آخرین اخبار ایران خودرو گروه صنعتی ایران خودرو با هدف کنترل اختلاف قیمت خودرو از درب کارخانه تا بازار، با برگزاری طرح‌های ثبت نام پیش فروش یکساله و ۹۰ روزه از طریق قرعه کشی محصولات خود برای عرضه خودروها اقدام می‌کند. اجرای قرعه کشی‌های متعدد گروه خودروسازی ایران خودرو و سایپا طی دو سال گذشته به حذف واسطه‌گری و متعادل شدن قیمت خودرو در بازار کمک کرده است. افراد می توانند با دراطلاع از قیمت روز محصولات ایران خودرو و در نظر گرفتن بودجه مورد نظر جهت خرید خودرو اقدام کنند. فروش کامیون ۲۶۲۴ شرکت خودروسازی ایران خودرو دیزل از روز ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ ثبت‌نام کامیون باری L2624 و کمپرسی LK2624 خود را آغاز خواهد کرد. این طرح محدودیت زمانی ندارد و با تکمیل ظرفیت فروش متوقف می‌شود. نوع خودرو موعد تحویل قیمت نهایی (تومان) شاسی باری L2624 آذر ۱۴۰۱ ۲.۵۳۵.۸۵۵.۰۰۰ شاسی کمپرسی LK2624 مهر و آبان ۱۴۰۱ ۲.۵۵۰.۳۷۹.۰۰۰ فروش کامیون ۱۹۲۴ شرکت خودروسازی ایران خودرو دیزل از روز دوشنبه ۲۳ خرداد ماه ۱۴۰۱ فروش اینترنتی کامیون‌ بنز واگن هود ۱۹۲۴ خود را با قیمت جدید آغاز کرده است. این طرح محدودیت زمانی ندارد و با تکمیل ظرفیت فروش متوقف می‌شود. نوع خودرو موعد تحویل قیمت نهایی (تومان) شاسی باری L1924 آذر ۱۴۰۱ ۱.۸۶۱.۵۲۹.۰۰۰ شاسی کمپرسی LK1924 مهر و آبان ۱۴۰۱ ۱.۸۷۷.۱۵۵.۰۰۰ پیش فروش کشنده فوتون شرکت ایران خودرو دیزل شرایط جدید فروش کشنده فوتون یورو۴ را اعلام کرد. ثبت نام این مرحله از ۲۱ خرداد آغاز شده و تا تکمیل ظرفیت ادامه دارد. نوع خودرو موعد تحویل قیمت نهایی (تومان) کشنده فوتون یورو۴ آبان و آذر ۱۴۰۱ ۲.۸۲۷.۰۰۰.۰۰۰ اعلام قیمت جدید محصولات ایران خودرو گروه خودروسازی ایران خودرو جدیدترین قیمت محصولات این شرکت را برای خرداد ۱۴۰۱ اعلام کرد. طبق اعلام ایران خودرو، محصولاتی مانند تارا اتوماتیک که در این لیست قرار ندارند، عرضه و تولیدشان در خرداد ماه متوقف شده است. برای مشاهده لیست کامل جدیدترین قیمت محصولات ایران خودرو به صفحه قیمت محصولات ایران خودرو مراجعه کنید. نام خودرو قیمت جدید (تومان) پژو جی ال ایکس دوگانه سوز ۱۵۰.۳۷۵.۱۰۰ پژو ۲۰۶ معمولی ۱۵۰.۱۷۵.۴۰۰ پژو 206 تیپ ۳ هاچ‌بک با سقف شیشه‌ای ۱۸۱.۳۶۱.۵۰۰ پژو پارس سال سفارشی با موتور XUvP ۱۸۵.۰۰۲.۹۰۰ پژو پارس سال دوگانه‌سوز ۱۷۶.۵۱۵.۶۰۰ پژو پارس TU5 ۱۷۶.۷۱۰.۲۰۰ پژو پارس سفارشی (ELX) با موتور TU5 ۲۱۱.۳۸۰.۵۰۰ سمند ال ایکس EF7 ۱۶۹.۱۶۲.۹۰۰ سمند ال ایکس EF7 بنزینی ۱۵۸.۱۲۰.۸۰۰ سمند – ال ایکس ۱۶۰.۵۴۷.۷۰۰ سورن پلاس ۲۴۳.۳۱۰.۸۰۰ رانا پلاس ۲۱۴.۸۹۸.۳۰۰ رانا پلاس با موتور TUSP و سقف شیشه‌ای و گیربکس ۶ سرعته دستی ۲۲۸.۴۱۰.۲۰۰ دنا ۲۰۶.۰۴۸.۶۰۰ دنا پلاس ۲۲۸.۱۶۴.۲۰۰ دنا پلاس توربوشارژ ۳۴۵.۸۵۵.۴۰۰ دنا پلاس توربو دستی با گیربکس ۶ سرعته و فرمان برقی ۳۶۰.۵۹۶.۴۰۰ دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک ۳۹۸.۲۲۹.۵۰۰ پژو 207i دستی ۲۰۹.۱۵۴.۲۰۰ پژو 207i دستی فرمان برقی ۲۱۵.۸۲۸.۸۰۰ پژو 207i دستی با سقف شیشه‌ای ۲۳۶.۳۴۴.۵۰۰ پژو 207i اتوماتیک ۶ سرعته سقف قرمز (MC) با موتور TU5P ۳۱۸.۶۰۸.۰۰۰ اولین فروش ایران خودرو در سامانه نخستین مرحله فروش محصولات ایران خودرو در سامانه یکپارچه فروش خودرو از ساعت ۹ صبح روز سه‌شنبه ۲۷ اردیبهشت به مدت ۷ روز برگزار می‌شود. این طرح روز ۳ خرداد به پایان می‌رسد. فروش فوق‌ العاده نوع خودرو موعد تحویل قیمت نهایی (تومان) پژو ۲۰۶ تیپ ۲ ۳ ماهه ۱۵۰.۱۷۵.۴۰۰ پژو ۲۰۶ تیپ ۳ هاچ بک با سقف شیشه‌ای ۳ ماهه ۱۸۱.۳۶۱.۵۰۰ پژو پارس سال سفارشی ۳ ماهه ۱۸۵.۰۰۲.۹۰۰ پژو پارس TU5 ۳ ماهه ۱۷۶.۶۱۰.۲۰۰ پژو 207i دستی شقف شیشه‌ای ۳ ماهه ۲۳۶.۳۴۴.۵۰۰ تارا اتوماتیک ۳ ماهه ۴۱۵.۷۸۶.۴۰۰ دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک ۳ ماهه ۳۹۸.۲۲۹.۵۰۰ سورن پلاس (مدل ۱۴۰۰) ۳ ماهه ۲۴۳.۳۱۰.۸۰۰ رانا پلاس (مدل ۱۴۰۰) ۳ ماهه ۲۱۴.۸۹۸.۳۰۰ قیمت قطعی است. خودروهای سورن پلاس و رانا پلاس با مدل ۱۴۰۰ دارای گارانتی ۳ ساله هستند. برای ثبت نام در این سامانه و طرح، به آدرس sale.iranecar.com مراجعه کنید. پیش فروش یکساله نوع خودرو موعد تحویل پیش پرداخت (تومان) پژو ۲۰۷ دستی با سقف شیشه‌ای شهریور الی آذر ۱۴۰۱ ۹۴.۵۳۷.۹۰۰ پژو پارس سال سفارشی ELX شهریور الی آذر ۱۴۰۱ ۸۳.۵۸۳.۲۰۰ پژو پارس سال سفارشی شهریور الی آذر ۱۴۰۱ ۷۴.۰۰۱.۲۰۰ دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک شهریور الی آذر ۱۴۰۱ ۱۵۹.۲۹۱.۹۰۰ پژو ۲۰۶ تیپ ۳ هاچ‌بک با سقف شیشه‌ای شهریور الی آذر ۱۴۰۱ ۷۲.۵۴۴.۷۰۰ سورن پلاس مهر الی آذر ۱۴۰۱ ۹۷.۳۲۴.۴۰۰ دنا پلاس توروشارژ دستی مهر الی آذر ۱۴۰۱ ۱۴۴.۲۳۸.۶۰۰ تارا دستی مهر الی آذر ۱۴۰۱ ۱۲۷.۳۸۲.۰۰۰ تارا اتوماتیک مهر الی آذر ۱۴۰۱ ۱۶۶.۲۶۹.۲۰۰ پژو 207i اتوماتیک سقف قرمز مهر الی آذر ۱۴۰۱ ۱۲۷.۴۴۳.۳۰۰ رانا پلاس مهر الی آذر ۱۴۰۱ ۸۵.۹۵۹.۴۰۰ هایما S7 پلاس توربوشارژ اوتوماتیک آبان الی دی ۱۴۰۱ ۲۷۲.۷۱۳.۲۰۰ هایما S5 پلاس توربوشارژ اوتوماتیک آبان الی دی ۱۴۰۱ ۲۳۸.۳۱۴.۶۰۰ پیش فروش مشارکت در تولید نوع خودرو موعد تحویل پیش پرداخت (تومان) تارا دستی تیر الی اسفند ۱۴۰۱ ۱۲۷.۳۸۲.۰۰۰ تارا اتوماتیک تیر الی اسفند ۱۴۰۱ ۱۶۶.۲۶۹.۲۰۰ دنا پلاس توربوشارژ دستی تیر الی اسفند ۱۴۰۱ ۱۴۴.۲۳۸.۶۰۰ دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک تیر الی اسفند ۱۴۰۱ ۱۵۹.۲۹۱.۹۰۰ اولین فروش (ویژه مادران) در سامانه نخستین مرحله فروش محصولات ایران خودرو در سامانه یکپارچه فروش خودرو از ساعت ۹ صبح روز سه‌شنبه ۲۷ اردیبهشت به مدت ۷ روز برگزار می‌شود. این طرح روز ۳ خرداد به پایان می‌رسد. فروش فوق‌ العاده ایران خودرو (ویژه مادران) نوع خودرو موعد تحویل قیمت نهایی (تومان) پژو ۲۰۶ تیپ ۲ ۳ ماهه ۱۵۰.۱۷۵.۴۰۰ پژو ۲۰۶ تیپ ۳ هاچ بک با سقف شیشه‌ای ۳ ماهه ۱۸۱.۳۶۱.۵۰۰ پژو پارس سال سفارشی ۳ ماهه ۱۸۵.۰۰۲.۹۰۰ پژو پارس TU5 ۳ ماهه ۱۷۶.۶۱۰.۲۰۰ پژو 207i دستی شقف شیشه‌ای ۳ ماهه ۲۳۶.۳۴۴.۵۰۰ تارا اتوماتیک ۳ ماهه ۴۱۵.۷۸۶.۴۰۰ دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک ۳ ماهه ۳۹۸.۲۲۹.۵۰۰ سورن پلاس (مدل ۱۴۰۰) ۳ ماهه ۲۴۳.۳۱۰.۸۰۰ رانا پلاس (مدل ۱۴۰۰) ۳ ماهه ۲۱۴.۸۹۸.۳۰۰ قیمت قطعی است. خودروهای سورن پلاس و رانا پلاس با مدل ۱۴۰۰ دارای گارانتی ۳ ساله هستند. برای ثبت نام در این سامانه و طرح، به آدرس sale.iranecar.com مراجعه کنید. پیش فروش مشارکت در تولید ایران خودرو (ویژه مادران) پیش فروش یکساله ایران خودرو نوع خودرو موعد تحویل پیش پرداخت (تومان) پژو ۲۰۷ دستی با سقف شیشه‌ای […]

source

توسط viraje