wp-header-logo-80.png


IATF در موبیکار
یکی از صنایع فعال در کشور صنعت خودروسازی می‌باشد که به‌طور مستقیم و غیرمستقیم موقعیت‌های شغلی بسیاری را ایجاد کرده است. از جمله این موقعیت‌ها می‌توان به استقرار سیستم مدیریت کیفیت در صنعت خودرو، استاندارد IATF 16949 اشاره کرد.
IATF 6949:2016 (جایگزین ISO/TS 16949:2009) استانداردی مخصوص پیاده‌سازی سیستم مدیریت کیفیت به‌طور ویژه برای صنعت خودروسازی است.
کلاس IATF
این استاندارد ایده بهبود مستمر را تقویت می‌کند و سازمان‌های فعال در این حوزه را ملزم به تعریف اهداف و بهبود مستمر فرآیندهای خود برای دستیابی به اهداف می‌کند. برنامه‌ریزی پیشرفته کیفیت محصول، تجزیه‌وتحلیل حالت و اثرات خرابی، کنترل فرآیند آماری، تجزیه‌وتحلیل سیستم‌های اندازه‌گیری، فرآیند صحه‌گذاری قسمت تولید و کاهش ضایعات در زنجیره تأمین را ترویج می‌کند و به سیاست‌های مسئولیتی شرکت نیاز دارد.
تمرکز اصلی استاندارد IATF 16949 توسعه سیستم مدیریت کیفیتی است که به‌موجب آن بهبود مستمر، تأکید بر جلوگیری از عدم انطباق‌ها و کاهش اتلاف منابع و ضایعات در زنجیره تأمین ایجاد می‌شود. این استاندارد با نیازهای خاص مشتری تلفیق‌شده و سیستم مدیریت کیفیت موردنیاز برای تولید خودرو، خدمات و قطعات جانبی را تعریف می‌کند. بنابراین، IATF 16949 به‌تنهایی به‌عنوان یک سند مستقل قابل‌اجرا نیست، بلکه باید به‌عنوان یک مکمل و همراه با ISO 9001: 2015 اجرا شود.
موبیکار به‌عنوان یکی از فعالین حوزه خودروهای متصل، خود را ملزم به آشنایی با این استاندارد و پیاده‌سازی ملزومات آن می‌داند. به همین خاطر کلاسی آموزشی، جهت آشنایی و آموزش کارکنان این مجموعه با این استاندارد در محل شرکت برگزار گردید.
 


جهت اطلاع از آخرین اخبار و تخفیف ها شماره تماس خود را وارد کنید
تهران، پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف، خیابان شهید علی لطفعی خانی، خیابان پارس، پلاک 15 طبقه اول، واحد 2
تلفن: ۰۲۱۵۴۶۰۱
موبایل: ۰۹۹۰۹۶۰۰۸۵۲
ایمیل: [email protected]

source

توسط viraje