پنوماتیک ماشین
آنچه در این مطلب خواهید خواند
امروزه یکی از محبوب ترین سیستم هایی که بسیاری از دوست داران ماشین که قصد تیونینگ خودروی خود را دارند، از آن استفاده می کنند پنوماتیک ماشین می باشد. شما می توانید خود با شرکت در دوره آموزشی مکانیک خودرو، اقدام به تیونینگ خودرو و همچنین استفاده از سیستم پنوماتیک برای خودروی خود کنید. پنوماتیک ماشین مزایا و معایبی داشته که شما با دانستن آنها می توانید برای نصب این سیستم تصمیم گیری کنید. اما به صورت کلی مهم ترین هدف از داشتن سیستم پنوماتیک، تنظیم ارتفاع خودرو به میزان دلخواه می باشد. در ادامه با ما باشید تا شما را با مزایا و معایب این سیستم خودرو آشنا سازیم:
همانطور که گفته شد مهم ترین وظیفه سیستم پنوماتیک خودرو تنظیم ارتفاع خودرو به میزان دلخواه در هر زمان می باشد. اما پیش از پرداختن به مزایا و معایب این سیستم بهتر است با نحوه کار این سیستم آشنا شوید.
مهم ترین عنصر در سیستم پنوماتیک ماشین، که موجب تنظیم ارتفاع خودرو می شود، گاز های فشرده شده می باشد. در حقیقت این سیستم با استفاده بهینه از فشار هوا اقدام به بالا و یا پایین کردن ارتفاع ماشین می کند.
به همین علت امروزه بسیاری از افرادی که به تیونینگ خودرو علاقه دارند، علاقه بسیار زیادی به نصب این سیستم به روی خودروی خود دارند. چراکه در هر زمان می توانند ارتفاع خودروی خود را تغییر دهند. به صورت کلی می توان گفت عملکرد پنوماتیک خودرو با بهره مندی از یک سری قطعات همچون کمپرسور هوا، 4 بالن، کپسول هوا و همچنین یک سیستم کنترل برای کنترل کردن آن می باشد.
ممکن است بسیاری از افراد گمان کنند این سیستم هوشمند تنها جنبه ی ظاهری دارد، اما این باور کاملا اشتباه است! چرا که افرادی که از این سیستم در خودروی خود استفاده کنند مزیت هایی برای آنها خواهد داشت که عبارت اند از:
مزایای پنوماتیک خودرو
تا اینجای مقاله با مزایای بسیار کاربردی آن آشنا شدید، حال بهتر است با معایب آن رو به رو شوید. البته ناگفته نماند که سیستم هایی پنوماتیک که در خودروهایی همچون bmw وجود دارد، بسیار پیشرفته بوده و این معایب را نخواهند داشت. عموما این معایب برای خودرو های ایرانی ممکن است رخ دهد. توجه داشته باشید که بهره مندی از این سیستم در خودرو، معایبی برای صاحبان خودرو ممکن است داشته باشد که عبارت اند از:
معایب استفاده از پنوماتیک خودرو
شما با خواندن مطالب بالا با مزایا، معایب و همچنین نحوه عملکرد این سیستم خودرو آشنا شدید. حال وقت آن رسیده است تا با قیمت و هزینه های این سیستم آشنا شوید. پنوماتیک ماشین از گران قیمت ترین قسمت های تیونینگ خودرو می باشد که بسیاری از افراد علاقه بسیار زیادی به نصب آن به روی خودروی خود را دارند.
هزینه های پنوماتیک ماشین
هزینه این سیستم برای هر نوع خودرو متفاوت با دیگری بوده و همچنین عواملی همچون جنس و مدل این سیستم به روی قیمت آنها تاثیر بسیار زیادی دارد. اما حدودا به صورت تقریبی می توان گفت که هزینه های خرید و نصب پنوماتیک خودرو تقریبا بین 15 تا 20 میلیون تومان می باشد. اما همانطور که گفته شد عوامل زیادی می توانند به روی تعیین قیمت این سیستم تاثیر بگذارد.
امروزه روش های بسیار زیادی برای اسپرت کردن خودرو وجود دارد، که یکی از محبوب ترین این روش ها نصب سیستم پنوماتیک به روی ماشین می باشد. این سیستم مزایا و معایب منحصر به فرد خود را داشته که ما در این مقاله به صورت تخصصی به بررسی آن پرداختیم. همانطور که گفته شد مهم ترین ویژگی این سیستم تنظیم ارتفاع ماشین در هر زمان و به هر میزان می باشد. ناگفته نماند که شما برای نصب این سیستم احتیاج به بریدن کمک فنر های خودروی خود نداشته و همچنین این سیستم برای محیط زیست هیچگونه آلودگی ای ندارد.
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


carworks-logo e-namad-logo
آدرس 
تهران – بزرگراه شهید سردار سلیمانی – چهار راه دردشت ( مترو علم و صنعت ) – ابتدای خیابان شهید حیدرخانی – پلاک 48
 
021-77199569-70
09126381525 مدیریت (مهندس احمد زنجانی) 
09126381526 مشاوره (مهندس کامران زنجانی)
 کارت آزمون
کارنامه آزمون
آموزش برق خودرو
آموزشگاه برق خودرو
دوره آموزشی برق خودرو

source

توسط viraje