wp-header-logo-123.png

رگلاژ درب خودرو
آنچه در این مطلب خواهید خواند
همانطور که میدانید یکی از شایع ترین مشکلاتی که برای بسیاری از خودرو ها پیش می آید خراب شدن درب خودرو می باشد که می توان با رگلاژ درب خودرو، مشکل را حل نمود. شما می توانید با شرکت در یک دوره آموزشی مکانیک خودرو، تبدیل به یک مکانیک حرفه ای شده و علاوه بر تعمیر خودروی خود، اقدام به درآمدزایی کنید. مهم ترین وظیفه درب های خود، باز و بسته شدن آنها به صورت بسیار نرم و راحت می باشد. که ممکن است برای خودرویتان پیش بیاید و نتوانید به راحتی درب خودروی خود را باز و یا بسته کنید.
در ابتدا بهتر است بدانید که سیستم باز و یا بسته شدن درب های خودرو به صورت فیزیکی بوده و با بهره مندی از چندین میله انجام می شود. یعنی می توان گفت که در زمانی که شما قصد باز کردن درب های خودروی خود را دارید، چندین میله جا به جا شده و در نهایت ضامن را آزاد کرده و درب ها باز شوند. همچنین شما می توانید با قرار دادن درزگیر بین درب های خودرو و بدنه، مانع از نفوذ آب و… به داخل خودرو شوید.
مشخصات فنی درب خودرو
سیستم های باز شونده درب های خودرو عموما به وسیله یک سیم عمل کرده و با باز کردن درب، این سیم ها کشیده شده و در نهایت درب ها باز می شوند. در ادامه می پردازیم به دلایل و همچنین نحوه رگلاژ درب خودرو، پس با ما همراه باشید.
همانطور که میدانید درب خودروی شما از قطعات بسیار زیاد کوچکی ساخته می شود که وجود مشکل در هر یک از این قطعات ممکن است موجب باز نشدن درب خودرو شود. اگر می خواهید با انواع دلایل باز نشدن درب خودروی خود آشنا شوید تا بتوانید نسبت به رگلاژ درب خودرو اقدام کنید، در ادامه با ما باشید.
دلایل باز نشدن درب خودرو
همانطور که گفته شد ممکن است مشکل خراب شدن درب خودرو برای بسیاری از افراد رخ دهد که شما می توانید با مشاهده 3 قسمت از خودرو به دنبال پیچ آن بوده و در نهایت نسبت به رگلاژ درب خودرو اقدام کنید. این نقاط بسیار مهم عبارت اند از زیر دستگیره های داخل درب. سپس زیر تکیه گاه را بررسی نمایید. و در آخر نزدیک پنجره بسیار محل خوبی می باشد.
آموزش رگلاژ درب خودرو
گاها ممکن است که مشکل درب خودرویتان را خودتان می توانید رفع نمایید و گاها ممکن است تنها با تعمیرکار خودرو رفع شود. در ادامه با ما باشید تا شما را با نحوه رگلاژ درب خودرو آشنا سازیم:
در ابتدا برای رگلاژ درب خودرو خود، شما باید اقدام به باز کردن پیچ های درب خودروی خود کنید تا بتوانید اجزاء داخل درب را مشاهده کنید.
یکی از شایع ترین اتفاقاتی که ممکن است برای درب خودروی شما رخ دهد جا به جا شدن قلاب نگهدارنده خودرو می باشد که شما به سادگی می توانید به وسیله آچار آن را در جای درست خود سفت کنید.
یکی دیگر از بهترین روش های رگلاژ درب خودرو، قرار دادن گریس در درون قفل درب های خودرو می باشد. این کار بسیار ساده بوده و برای انجام آن احتیاجی به باز کردن پیچ های درب خودروی خود نخواهید داشت.
امروزه یکی از شایع ترین مشکلاتی که ممکن است برای بسیاری از خودرو ها رخ دهد، باز و بسته نشدن درب های خودرو می باشد که شما به سادگی با رگلاژ درب خودرو می توانید این مشکل را برطرف نمایید. ما در این مقاله شما را با دلایل رخ دادن این مشکل و همچنین روش برطرف کردن آن آشنا کردیم تا خود به تنهایی به وسیله چند ابزار مشکل درب های خودروی خود را برطرف نمایید. در نتیجه برای رگلاژ خودرو لزوما احتیاجی به رفتن به تعمیرگاه نیست و خود به تنهایی می توانید درب های خودروی خود را رگلاژ کنید.
سخن نهایی درباره رگلاژ درب خودرو
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


carworks-logo e-namad-logo
آدرس 
تهران – بزرگراه شهید سردار سلیمانی – چهار راه دردشت ( مترو علم و صنعت ) – ابتدای خیابان شهید حیدرخانی – پلاک 48
 
021-77199569-70
09126381525 مدیریت (مهندس احمد زنجانی) 
09126381526 مشاوره (مهندس کامران زنجانی)
 کارت آزمون
کارنامه آزمون
آموزش برق خودرو
آموزشگاه برق خودرو
دوره آموزشی برق خودرو

source

توسط viraje