Wp Header Logo 569.png

در ادامه بروزرسانی مینی ­ون‌های ساخت گروه استلانتیس که با معرفی پژو تراولر و ریفتر آغاز شد، حالا نوبت به مدل جدید سیتروئن برلینگو رسیده است.

همچون سایر مینی­‌ ون‌های استلانتیس، سیتروئن برلینگو هم در دو نسخه برقی و درونسوز تولید می­‌شود، که هرکدام در برخی کشورها به فروش می‌رسند.

سیتروئن برلینگو که تحت تاثیر زبان طراحی جدید برند فرانسوی شکل گرفته، در نخستین گام از شر چراغ‌های دو بخشی جلو خلاص شده است. این سبک طراحی که در سال‌های گذشته توسط سیتروئن معرفی شد، امروزه در بسیاری از خودروها به‌کار می­‌رود.

2024 سیتروئن برلینگو

فرم C-شکل دیلایت LED در چراغ‌های جلو، تغییر پنل میان چراغ‌ها، جزئیات نقره­‌ای و قرمز در سپرها (در نسخه مسافری)، از دیگر ویژگی‌های ظاهری این خودرو به‌شمار می­‌آید. لازم به‌ذکر است که خودروی حاضر در تصاویر رسمی، پکیج کامفورت XTR مخصوص نسخه مسافری را به همراه دارد.

همچون گذشته، سیتروئن برلینگو در دو نسخه 5 یا 7 نفره و با دو طول بدنه 4.4 یا 4.75 متر قابل خریداری است.

در فضای کابین سیتروئن برلینگو با طراحی جدید فرمان، نمایشگر لمسی 10 اینچی و صفحه نشان­دهنده دیجیتال، مواجه هستیم. بنابر اعلام سازنده، راحتی صندلی‌ها افزایش یافته درحالی‌که گرمکن فرمان، شارژر بی‌سیم، دوربین عقب و کروزکنترل تطبیق‌­پذیر هم به فهرست تجهیزات استاندارد اضافه شده است.

2024 سیتروئن برلینگو

نسخه برقی سیتروئن برلینگو با پسوند e در کنار نام خود، به یک موتور برقی با 136 اسب‌­بخار قدرت مجهز شده است. ظرفیت باتری هم بدون تغییر و برابر با 50 کیلووات ساعت باقیمانده است، اما به گفته­ سیتروئن، طراحی جدید نرم‌افزاری این باتری و همچنین وجود پمپ گرمایی، باعث می‌­شود که برد حرکتی از 280 به 320 کیلومتر (برمبنای WLTP) افزایش یابد.

انتظار داریم که فروش سیتروئن برلینگو از بهار 2024 آغاز شود. قیمت مدل جدید هنوز اعلام نشده است، اما مدل فعلی این مینی ون برقی در نسخه مسافری، با قیمت تقریبی 40 هزار یورو در اروپا به فروش می‌­رسد.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

source

viraje

توسط viraje