Wp Header Logo 587.png


شرکت خودروسازی سایپا در ادامه اعلام شرایط فروش برای متقاضیان سامانه یکپارچه، شرایط پیش فروش اطلس را نیز اعلام کرد. در این بخشنامه نیمی از قیمت خودرو در زمان ثبت نام از مشتریان مطالبه می‌شود. تاریخ تحویل خودروها نیز تیر و مرداد 1403 اعلام شده است. مطابق تمامی شرایط پیش‌فروش که تاکنون دیده‌ایم، قیمت خودرو در زمان صدور دعوتنامه تکمیل وجه و تحویل خودرو به مشتریان مشخص خواهد شد.


جدول شرایط پیش فروش اطلس در آذرماه 1402:
خودرو

پیش پرداخت

موعد تحویل

اطلس G

۲۰۳.۳۰۷.۰۰۰ تومان

تیر و مرداد 1403


اطلس از جمله محصولات جدید سایپا است که در جریان مرحله دوم سامانه یکپارچه به متقاضیان عرضه شد. این خودرو در واقع نسخه ارتقایافته و مجهزتر کوییک به شمار می‌رود. با این حال تاخیر زیاد سایپا در تحویل این خودرو و عرضه آن با شرایط پیش‌فروش بلندمدت، باعث شده است تا مشتریان از این خودرو روی‌گردان شوند. اگر هم‌اکنون به پلتفرم‌های آنلاین خرید و فروش خودرو سر بزنید، خواهید دید که متقاضیان اطلس حواله‌های این خودرو را با قیمت ده میلیون تومان به معرض فروش گذاشته‌اند. در سوی دیگر حواله رقیب این خودرو یعنی پژو 207، با قیمتی بیش از 100 میلیون تومان فروخته می‌شود. به عبارت دیگر مشتریان تمایلی به خرید اطلس ندارند و این خودرو پیش از ورود به بازار، شکست خورده است.

شرایط پیش فروش اطلس


سایپا در ابتدای آذرماه 1402، شرایط پیش فروش دیگری را برای اطلس اعلام کرده بود. بنابراین اکنون با دومین شرایط پیش فروش این خودرو در ماه جاری روبرو هستیم. با این حال بعید به نظر می‌رسد که مشتریان از این خودرو استقبال به عمل آورند. تنها زمانی که کوییک از خط تولید سایپا خارج شود و خریداران چاره‌ای به جز خرید اطلس نداشته باشند، این خودرو شانس فروش در بازار ما را دارد. در غیر این صورت گزینه‌های جذاب‌تری همچون پژو 206 و 207، رانا پلاس و پژو پارس اجازه عرض اندام این خودرو در بازار را نخواهند داد.

source

viraje

توسط viraje