به گزارش صدای بورس،محمد حسین فرهنگی، با اشاره به نقش بورس در رشد اقتصاد کشور و تولید کشور، گفت: اهمیت بازار سرمایه به قدری است که روند مثبت و منفی آن بر اقتصاد کشور بسیار تاثیرگذار است.

وی افزود: بازار سرمایه جایگاهی مهمی در شفاف‌سازی معاملات و تنظیم‌گری و تاثیرگذار در انواع معاملات در قالب شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی دارد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در ادامه با تاکید بر اینکه بازار سرمایه و بورس باید مرجعی قابل اتکا و اعتماد برای عموم جامعه بوده و میزان اطمینان بخشی را بیش از پیش برای مردم و سهامداران خرد و کلان افزایش دهد، اظهار داشت: نمایندگان مجلس در بررسی برنامه ۵ ساله هفتم توسعه نقش بسیار مهمی برای بازار سرمایه پیش‌بینی کرده‌اند.

تکالیفی برای دستگاه‌های اجرایی و مشوق‌هایی برای بخش خصوصی

وی افزود: برای دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی به منظور حمایت از بازار تکالیفی در نظر گرفته شده است.

این نماینده مجلس با اشاره به ضرورت تقویت بورس گفت: مشوق‌هایی برای بخش خصوصی در نظر گرفته شده که در صورت حمایت از بازار سرمایه به آنان تعلق خواهد گرفت.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران،وی در پایان بیان کرد: با همکاری دستگاه‌های اجرایی، جایگاه بورس در کشور تثبیت‌تر و اعتماد مردم نسبت به بازار دو چندان خواهد شد که به طور حتم در برنامه هفتم توسعه شاهد آن خواهیم بود.

source

توسط