Wp Header Logo 904.png

روح‌اله عباس‌پور گفت: طرح توسعه خودروهای برقی نه‌تنها از برنامه هفتم حذف نشده بلکه تولید و واردات خودروهای برقی از اولویت‌های وزارت صمت در سال آینده است.

وی تاکید کرد: توسعه خودروهای برقی در کشور با توجه به رشد بی‌رویه مصرف بنزین که امروز به 120 لیتر در روز رسیده و همچنین وجود مشکلات زیست‌محیطی به‌خصوص در کلانشهرها یک ضرورت است.

نماینده مردم بوئین‌زهرا در مجلس با اشاره به مزیت‌های تولید خودروهای برقی در کشور افزود: تولید خودروهای برقی علاوه‌بر اینکه در کنترل مصرف بنزین موثر است، فرصت صادرات این سرمایه عظیم در کشور را فراهم کرده و با جایگزینی خودروهای برقی با خودروهای سوخت فسیلی به‌خصوص در ناوگان حمل‌ونقل عمومی می‌توان بخشی از بنزین و گازوئیل مصرفی را که عامل ایجاد ارزش افزوده بیشتری در کشور است، صادر کرد.

عباس‌پور همچنین در خصوص اخبار حاکی از مخالفت وزارت نیرو با توسعه خودروهای برقی در کشور اظهار کرد: خوشبختانه با توجه به افزایش تولید نیروی برق در کشور در حوزه تامین انرژی خودروهای برقی نیز نگرانی وجود ندارد و قطعا با افزایش تولید برق این خلأ جبران خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان یادآور شد: امیدواریم با همکاری و خرید خودروهای برقی ازسوی شهرداری‌ کلانشهرها شاهد کاهش مسائل زیست‌محیطی و بهینه‌سازی مصرف سوخت در کشور باشیم.

source

viraje

توسط viraje