صنعت ماشین: چشم‌انداز وال‌استریت در مورد تسلا به‌سرعت در حال تیره شدن است. تحلیلگران اظهار کردند که برخی از خودروهای الکتریکی ساخته‌شده تسلا ممکن است دیگر واجد شرایط دریافت…..

به گزارش صنعت ماشین،

 چشم‌انداز وال‌استریت در مورد تسلا به‌سرعت در حال تیره شدن است. تحلیلگران اظهار کردند که برخی از خودروهای الکتریکی ساخته‌شده تسلا ممکن است دیگر واجد شرایط دریافت یارانه‌های دولتی در ایالات‌متحده و برخی کشورهای اروپایی در سال ۲۰۲۴ نباشند و در زمانی که تقاضا برای این خودروها کاهش یافته است، فشار بیشتری بر درآمد این شرکت وارد می‌کند. مت پورتیلو، تحلیلگر شرکت Tudor, Pickering ,Holt & Co نوشت که از دست دادن این مشوق‌ها ممکن است خطر کاهش بیشتر قیمت‌ها را افزایش دهد، البته اگر تسلا به تلاش برای رشد در سال آینده ادامه دهد.

پورتیلو همچنین انتظار دارد تحویل تسلا در سه ماه آخر سال ۲۰۲۳ به طور متوسط انتظارات تحلیلگران را از دست بدهد. آخرین اظهارنظرهای ناخوشایند دیگر تحلیلگران به روند گسترده‌تری از دیدگاه وال استریت در مورد نتایج تسلا می‌انجامد. براساس داده‌های بلومبرگ، میانگین پیش‌بینی سود سه‌ماهه چهارم تحلیلگران برای شرکت اکنون بیش از ۵۵درصد نسبت به ۱۲ ماه قبل کاهش یافته است، در‌حالی‌که انتظارات سود در سال ۲۰۲۴ نسبت به مدت مشابه ۴۳درصد کاهش یافته است. بر‌اساس داده‌های بلومبرگ، تحلیلگران به طور متوسط انتظار دارند که این خودروساز به رهبری ایلان ماسک بیش از ۴۸۱هزار خودروی برقی را در سه‌ماهه منتهی به ۳۱ دسامبر تحویل دهد. نتایج نشان داد که ممکن است این شرکت در فرانسه و آلمان با مشکلات مشابهی روبه‌رو شود. طبق گزارش بلومبرگ، میانگین قیمت خودروهای برقی جدید از سال ۲۰۲۲ حدود ۲۱درصد کاهش یافته است، بااین‌حال مصرف‌کنندگان در مورد جهش بسیار محتاط هستند و اکثر آنها به قابلیت اطمینان باتری، نبود ایستگاه‌های شارژ عمومی در دسترس و زمان مورد نیاز برای شارژ کامل اشاره می‌کنند.

source

viraje

توسط viraje