Wp Header Logo 973.png


منتشر شده در 02 دی 1402 ساعت 23:26


نویسنده
حسین دلاور

لوکانو برای کدام خودروساز ایرانی است؟

چند ساعت قبلی خبری منتشر شد که یک نشان تجاری جدید در زمینه عرضه خودرو با نام لوکانو ( Lucano ) پا به بازار ایران گذاشته است. پس از آن مشخص شد که لوکانو نمونه ایرانی و تغییر نام یافته جیکو یا همان جائکو نشان چری است. حال بررسی های خبرنگار آخرین خودرو نشان می دهد که لوکانو به کدام خودروساز ایرانی تعلق دارد.

به گزارش آخرین خودرو، در چند ماه گذشته مشخص شده بود که نشان جیکو یا همان جائکو ( Jaecoo ) گروه چری برنامه حضور در بازار ایران دارد و می خواهد تا محصولات رده دیگری از این خودروساز چینی را به بازار ما عرضه کند. این احتمال وجود داشت که Jaecoo با شرکای فعلی گروه چری در ایران فعالیت خود را آغاز کند. اما حال می بینیم که این نشان زیرمجموعه چری با تغییر نام به لوکانو می خواهد تا با یک شریک جدید فعالیت خود را در بازار ایران شروع نماید.

بررسی های خبرنگار آخرین خودرو نشان می دهد که ثبت نهایی نشان لوکانو ( Lucano ) انجام شده است و در حال حاضر یکی از خودروسازان کشور مالکیت این نشان تجاری را در اختیار دارد. پیگیری های بیشتر حاکی از آن است که نشان تجاری لوکانو طی اظهارنامه ای به تاریخ ۲۹ شهریور ۱۴۰۲ توسط شرکت ماموت خودرو ثبت شده و به عبارت ساده تر، شریک جدید گروه چری و نشان جیکو (جائکو) در بازار ایران، ماموت خودرو است.

لوکانو برای کدام خودروساز ایرانی است؟

به احتمال بسیار زیاد اولین محصول لوکانو ماموت خودرو همان جیکو ۷ است. کراس اووری دو دیفرانسیل که سعی دارد تا حس طبیعت گردی را در جوانان برانگیزد و در تبلیغات آن سعی می شود تا این خودرو به عنوان گزینه ای مناسب برای جوانان ماجراجو معرفی گردد. جیکو ۷ به پیشرانه ۱.۶ لیتری توربو شارژر TGDi مجهز است که ۱۹۷ اسب بخار قدرت را با گشتاور ۲۹۰ نیوتن متر تولید می کند و جعبه دنده ۷ سرعته اتوماتیک دو کلاچه تَر (W-DCT) توان را به چرخ های جلو و عقب این کراس اوور چینی می رساند. جیکو ۷ در بحث قوای محرکه با فونیکس تیگو ۷ پرو مکس (نسخه دو دیفرانسیل) و فونیکس FX دو دیفرانسیل برابر است.

source

viraje

توسط viraje