به گزارش خانه موسیقی ایران، این آلبوم صوتی از سوی واحد موسیقی اداره‌کل امور سینمایی و تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سروده مصطفی رحماندوست و با آهنگ‌سازی و تنظیم آیدین کاظمی‌زاد برای گروه سنی بالای ۴ سال تولید شده است.

آیدین کاظمی‌زاد آهنگ‌ساز آلبوم موسیقی «هاجستم و واجستم» که موفق به کسب مدال برنز از جوایز جهانی موسیقی شده است درباه این اثر می‌گوید: «آنچه این پروژه را خاص می‌کند، تلفیقی از آلات موسیقی سنتی ایرانی با مضامین مدرن است که به طور یکپارچه با سازهای کلاسیک ترکیب شده است. این ترکیب نه تنها برای ایجاد یک تجربه شاد و سرگرم کننده برای کودکان بلکه برای آموزش آنها در مورد موضوع‌های مهم نیز مفید است. علاوه بر این، آن‌ها را با آلات موسیقی سنتی ایرانی و ملیله‌های غنی موسیقی فولکلور آشنا می‌کند و باعث قدردانی و آگاهی فرهنگی می‌شود.

آهنگساز آلبوم صوتی «هاجستم و واجستم» مدال برنزِ جایزه جهانی موسیقی آمریکا را کسب کرد

وی با اشاره به اینکه این اولین جایزه این رویداد هنری در ژانر کودک است، افزود: «معتقدم موفقیت «هاجستم و واجستم» نه تنها یک دستاورد شخصی است، بلکه تجلیل از تنوع و خلاقیت در فضای موسیقی ایران است. ماهیت مبتکرانه یک آهنگساز ایرانی برنده جایزه جهانی در موسیقی کودک شایسته توجه است و مطمئن هستم که داستانی جذاب و الهام بخش خواهد بود.»

این آلبوم موسیقی شامل ۱۲ قطعه موسیقایی با نام‌های «آموزگار»، «باران»، «بازی»، «گنج»، «هاجستم»، «حیوانات»، «کبوتر»، کتاب»، «خانه»، «خدا»، «مداد رنگی»، «سفر» و «صداها» است که رویا اسدی، صابر جعفری، فریبا اسدی و گوینده خردسال سارینا کاظمی‌زاد کار خوانش آن را بر عهده دارند.

قرار است آلبوم موسیقی «هاجستم و واجستم» در پلتفرم‌های جهانی از جمله اسپاتیفای (موسیقی و پادکست)، یوتیوب، اپل و… پخش شود.

گفتنی است جوایز جهانی موسیقی (global music awards)، مسابقه‌ی بین‌المللی موسیقی است که از نوازندگان مستقل در بخش‌های مختلف تجلیل می‌کند. این جایزه، نهادی معتبر و بین‌المللی است برای معرفی موسیقیدان‌های مستقل و از سال ۲۰۱۱ پایه‌گذاری شده است.

آهنگساز آلبوم صوتی «هاجستم و واجستم» مدال برنزِ جایزه جهانی موسیقی آمریکا را کسب کرد

source

توسط