به گزارش صنعت ماشین،

 سوبارو دبلیو آر اکس جز خودروهایی محسوب می شود که وقتی تجربه رانندگی با آن را داشته باشید قطعا بخشی از ذهن و قلب شما را برای همیشه به خود اختصاص می دهد! 

یک سدان کم ادعا اما فوق العاده باکیفیت و جذاب ژاپنی که تمامی ویژگی های خودرو خوب را در مجموعه ای جمع و جور ارائه می کند.

سوبارو دبلیو آر اکس تی آر مدل 2024 جز جدیدترین تریم های این سامورائی است که در ادامه مطلب امروز نگاهی به جزئیاتش خواهیم داشت.

سوبارو WRX TR به سیستم تعلیق جدید، ترمزهای بزرگ تر، صندلی های حرفه ای ریکارو و از همه جذاب تر جعبه دنده دستی مجهز است. قیمت پایه این سوبارو در بازار آمریکا 43 هزار دلار است. بدین ترتیب در مقایسه با تریم دبلیو آر اکس که 32 هزار دلار قیمت دارد، نسخه تی آر حدودا 11 هزار دلار گران تر است.

سوبارو دبلیو آر اکس 2024 یک تریم گران تر با نام جی تی نیز دارد که قیمت پایه آن 45500 دلار است از ویژگی های این تریم هم باید به سیستم صوتی هارمن کاردون، صندلی های ریکاور، رینگ های آلومینیومی 18 اینچی و سیستم تعلیق با کنترلر الکترونیکی اشاره کنیم.

خوب به تریم تی آر بر می گردیم. سیستم ترمز برمبو با کالیپر 6 پیستونه در محور جلو و کالیپرهای ثابت دو پیستونه در محور عقب یکی از بروزرسانی های این تریم است. روتورهای 13.4 اینچی در جلو و 12.8 اینچی برای عقب در نظر گرفته شده است. رنگ قرمز نیز که امضا کار برمبو محسوب می شود تا این سوبارو در نمای جانبی زیبایی خود را بیشتر نمایش دهد.

این سدان سوبارو عاشقان زیادی دارد! (+تصاویر)

مشتریان می توانند برای سوبارو دبلیو آر اکس تی آر رینگ های آلومینیومی 19 اینچی سفارش دهند.

در بخش جعبه دنده فقط نمونه 6 سرعته دستی ارائه می شود که برای طرفداران رانندگی با سدان های ژاپنی کوچک و آتشین این یک ویژگی ناب محسوب می شود.

در بخش پیشرانه از نمونه 4 سیلدر 2.4 لیتری توربوشارژ با 271 اسب بخار خروجی و گشتاور 350 نیوتن متر استفاده شده که در مقایسه با دبلیو آر اکس اس تی آی با 305 اسب بخار مقداری مخاطب را ناامید می کند اما همین 271 اسب بخار در ترکیب با ویژگی های خانواده دبلیو آر اکس یعنی یک مبارز سرسخت در خیابان!

سوبارو تی آر طی 5.5 ثانیه از حالت توقف به سرعت 96 کیلومتر برساعت می رسد. برای رسیدن به سرعت 160 کیلومتر برساعت نیز تنها به 13.7 ثانیه زمان نیاز دارد. بیشینه سرعت 233 کیلومتر برساعت محاسبه شده است.

وزن خالص این سوبارو 1565 کیلوگرم است. 

خودرو از منظر ابعاد برابر با 4668 میلیمتر در طول، 1826 میلیمتر در عرض و 1468 میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورها نیز 2669 میلیمتر است.

شاخص مصرف سوخت برای 100 کیلومتر رانندگی در شهر برابر با 12.4 لیتر، در بزرگراه 9 لیتر و در حالت ترکیبی 10.7 لیتر است.

سوبارو WRX TR مدل 2024

source

viraje

توسط viraje