صنعت ماشین: درحالی‌که وزیر صمت چندی پیش از کاهش تعرفه خودروهای برقی با انگیزه کاهش فاصله قیمتی محصولات بنزین‌سوز و برقی خبر داده بود روز گذشته سخنگوی دولت تعرفه قطعات منفصله خودرو را نیز به این لیست اضافه کرد.

به گزارش صنعت ماشین،

 درحالی‌که وزیر صمت چندی پیش از کاهش تعرفه خودروهای برقی با انگیزه کاهش فاصله قیمتی محصولات بنزین‌سوز و برقی خبر داده بود روز گذشته سخنگوی دولت تعرفه قطعات منفصله خودرو را نیز به این لیست اضافه کرد.

سخنگوی دولت، واردات خودروهای برقی و هیبریدی با قیمت پایین را زمینه‌ساز نزدیک شدن تعرفه‌های این خودروها به صفر یایک‌درصد دانست.

وی در حاشیه جلسه دیروز دولت در جمع خبرنگاران گفت: هیات وزیران به پیشنهاد وزیر صمت برای تغییر تعرفه‌های قطعات منفصله خودروها پاسخ مثبت داد تا این بخش ساماندهی و از تولید داخل حمایت شود.

وی افزود: تمرکز بر شیوه پلکانی تعرفه‌های خودروها اصلاح شد که هرچه خودرو به سمت کامل برود تعرفه‌ها افزایش یابد و هرچه به قطعات و حمایت از تولید داخل برود، تعرفه‌های گمرکی در آن کاهش پیدا می‌کند.

بهادری جهرمی اظهار کرد: در عین حال هرچه به سمت خودروهای هیبریدی و برقی و خودروهای اقتصادی حرکت شود تعرفه‌ها کاهش می‌یابد و هرچه به سمت خودروهایی با قیمت بالاتر برویم تعرفه‌های واردات افزایش می‌یابد. 

source

viraje

توسط viraje