Wp Header Logo 27.png


در روزهای پایانی هفته گذشته، شرکت مدیران خودرو با برگزاری یک مراسم از برند جدید خود یعنی اکستریم رونمایی کرد. این برند به تولید خودروهای لوکس اختصاص دارد. این مراسم با حضور روسای ارشد مدیران خودرو و رسانه‌ها در هتل استقلال تهران برگزار شد.

برند اکستریم فعالیت خود را به‌صورت رسمی آغاز کرد


مدیران خودرو طی ماه‌های گذشته محصولات زیرشاخه لوکس خود را در نمایشگاه‌های خودرو مختلف حاضر کرده است. این خودروها شامل اکستریم VX ،TXL و LX هستند. براساس اعلام مدیران این شرکت، در فاز نخست اکستریم VX به بازار ایران عرضه خواهد شد. این خودروها درواقع محصولات زیرشاخه لوکس چری یعنی اکسید هستند که با تغییر نام به‌دست مشتریان ایرانی خواهند رسید. مدیران خودرو برای برند جدید خود، شعار «Born For More» یا «متولدشده برای به‌دست‌آوردن چیزهای بیشتر» را انتخاب کرده است. در شرایطی که حضور خودروهای لوکس خارجی به‌دلیل قوانین واردات ممنوع شده است، این برند می‌تواند بخشی از مشتریان طبقه مرفه جامعه را به سمت خود بکشاند.


نگاهی کوتاه به اکستریم VX


نخستین محصول این برند یعنی اکستریم VX، درواقع نسخه لوکس‌تری از فونیکس تیگو 8 پرومکس به حساب می‌آید. ظاهر این خودرو در بخش جلو و عقب تفاوت‌های اندکی با تیگو 8 پرومکس دارد. تفاوت‌ها در کابین این خودرو بیشتر قابل لمس هستند، چرا که طراحان از چهار نمایشگر برای کابین این خودرو استفاده کرده‌اند. استفاده از پنل‌های دیجیتالی باعث شده است تا کابین این خودرو کاملاً متفاوت از تیگو 8 پرومکس به نظر برسد.

برند اکستریم فعالیت خود را به‌صورت رسمی آغاز کرد


بااین‌حال در بخش مشخصات فنی تفاوت خاصی میان این خودرو و فونیکس تیگو 8 پرومکس وجود ندارد. پیشرانه دولیتری چهارسیلندر توربوشارژر، وظیفه تأمین قوای فنی این خودرو را بر عهده دارد. این پیشرانه حداکثر 261 اسب‌بخار قدرت و 400 نیوتن‌متر گشتاور آزاد می‌کند که بیشتر از ارقام قابل دسترسی در تیگو 8 پرومکس هستند. گیربکس هشت سرعته اتوماتیک نیز وظیفه انتقال قدرت را در این خودرو بر عهده دارد که جایگزین جعبه دنده هفت سرعته دوکلاچه شده است. سیستم انتقال قدرت این خودرو به‌صورت تمام چرخ محرک عمل می‌کند.

source

viraje

توسط viraje