خودرویی ارزان قیمت و مناسب بازار ایران؛

صنعت ماشین: سوزوکی بالنو توسط شرکت راسا موتور خاورمیانه به بازار ایران آمده است. در حال حاضر راسا موتور عرضه محصولاتی چون سوزوکی سیاز، جی اِی سی امپو، جی اِی سی امکو، جی اِی سی GX3 امزوم و سوزوکی بالنو را در دستور کار خود قرار داده است.

به گزارش صنعت ماشین،

 سوزوکی بالنو که توسط راسا موتور خاورمیانه از طریق سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی به مشتریان عرضه شد. این واردکننده مدتی قبل سوزوکی سیاز را نیز در این سامانه عرضه کرده بود. در این بخش از با مشخصات و امکانات رفاهی هاچ بک کراس ژاپنی Suzuki Baleno آشنا خواهیم شد.

سوزوکی بالنو هاچ بک کراس وارداتی راسا موتور معرفی شد +تصاویر و مشخصات

بخش طراحی سوزوکی بالنو

سوزوکی بالنو در ردیف هاچ بک‌های اقتصادی قرار می‌گیرد و به همین دلیل می‌توان به طراحی ظاهری آن نمره قبولی داد. هرچند در نمای جلو شاهد هماهنگی مناسبی بین جلوپنجره و چراغ‌های جلو هستیم، اما مه‌شکن‌های بزرگ از جذابیت این خودرو کاسته و باعث شدند تا نمای خودرو به‌روز نباشد.

سوزوکی بالنو هاچ بک کراس وارداتی راسا موتور معرفی شد +تصاویر و مشخصات

در نمای عقب نیز طراحی صندوق، سپر و چراغ‌ها هماهنگ بوده و ترکیب آنها باعث ایجاد نمای جذابی شده است. همچنین طراحان برای چراغ‌های عقب از طرح بوم‌رنگ استفاده کردند که یکی از بخش‌های برجسته طراحی این خودرو به‌شمار می‌رود.

سوزوکی بالنو هاچ بک کراس وارداتی راسا موتور معرفی شد +تصاویر و مشخصات

امکانات ایمنی و رفاهی سوزوکی Baleno

سوزوکی بالنو از امکانات رفاهی و ایمنی متعددی چون کامپیوتر سفری، پورت‌های شارژ ردیف دوم، دریچه تهویه ردیف عقب، فرمان دی‌کات، آینه وسط الکتروکرومیک، سیستم پایش فشار باد تایرها، هدآپ دیسپلی، فرمان تلسکوپی، آینه‌های جانبی تاشونده برقی، تهویه اتوماتیک، سنسور باران، فرمان کمکی برقی، دوربین ۳۶۰ درجه، مولتی‌مدیای اندرویدی، استارت دکمه‌ای و ورود بدون کلید، کنترل پایداری، ۴ کیسه هوای ایمنی و کروز کنترل بهره می‌برد.

سوزوکی بالنو هاچ بک کراس وارداتی راسا موتور معرفی شد +تصاویر و مشخصات

مشخصات فنی سوزوکی بالنو

سوزوکی بالنو به یک موتور 1.5 لیتری 4 سیلندر تنفس طبیعی مجهز شده که می‌تواند قدرتی برابر با 105 اسب بخار و گشتاور 138 نیوتن‌متر را به تولید برساند. قدرت تولید شده از این پیشرانه نیز توسط گیربکس 4 سرعته اتوماتیک AT به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود. این خودرو به‌ازای هر 100 کیلومتر حدود 5.4 لیتر سوخت مصرف می‌کند. از این رو در قالب یک خودرو اقتصادی کم مصرف می‌تواند با استقبال مشتریان ایرانی مواجه شود.

قیمت و زمان عرضه سوزوکی بالنو

سوزوکی بالنو در بازارهای جهانی در دو تیپ GL و GLX با قیمت بین 15 هزار تا 17 هزار دلار به فروش می‌رسد. از این رو می‌توان انتظار داشت راسا موتور خاورمیانه این شاسی بلند را به‌زودی با قیمتی کمتر از 1 میلیارد و 500 میلیون تومان در سامانه یکپارچه فروش خودروهای وارداتی عرضه کند.

source

viraje

توسط viraje