Wp Header Logo 38.png


منتشر شده در 11 بهمن 1402 ساعت 16:40عکاس
علیرضا پاداش


ویدئو
رضا چوکامی

رونمایی از MG جی تی امروز در نمایشگاه خودروی تهران انجام شد. این مراسم با حضور وزیر صمت در شهر آفتاب رقم خورد.

MG جی تی یکی از خودرو های به نام کمپانی نام آشنا و معروف ام جی است که برای اولین بار در سال ۲۰۱۴ رونمایی و نسل دوم آن در سال ۲۰۲۱ در بازار های جهانی عرضه شده است و به دلیل طراحی خاص و کیفیت ساخت مناسبی که دارد، مورد استقبال قرار گرفته است. ام جی جی تی توسط فردا موتورز در نمایشگاه خودرو تهران رونمایی شده است و این نشان سایک قرار است با فردا موتورز پا به بازار ایران بگذارد.

رونمایی از MG جی تی در نمایشگاه شهر آفتاب

رونمایی از MG جی تی و طراحی این خودرو

به طور کلی MG جی تی دارای طراحی جذاب، خاص و منحصر به فرد است و به دلیل سبک طراحی که در این خودرو به کار رفته می تواند انتخاب خوبی برای بازار ایران باشد. در نمای جلو این خودرو شاهد سبک طراحی تهاجمی هستیم که استفاده از خطوط شکسته و گوشه های تیز در این قسمت ها تاثیر بسیاری در این سبک طراحی گذاشته است.

MG جی تی

طراحی این خودرو در نماهای جانبی کمی ملایم تر می شود اما همچنان جذابیت خود را حفظ می کند. در این بخش، سبک طراحی نیمه فست بک MG جی تی بیشتر نمایان می شود که که طراحی جذاب و اسپرت این خودرو را دو چندان می کند. از طرفی سبک طراحی رینگ های آلومینیومی این خودرو و استفاده از تریم رنگی مناسب احساس خوبی را به بیننده القا می کند.

رونمایی از MG جی تی در نمایشگاه شهر آفتاب

سبک طراحی بخش عقب ام جی GT تا حدی شبیه به سبک طراحی نسل اول ام جی ۶ است که در سال های گذشته در ایران عرضه شده است. سپر عقب این خودرو طراحی اسپرت دارد و استفاده از دو خروجی اگزوز غیر واقعی، حال هوای خودرو های اسپرت را به این خودرو داده است.

مشخصات فنی

 ام جی GT  که قرار است وارد بازار ایران شود از یک پیشرانه ۱.۵ لیتری توربوشارژ با فناوری پاشش سوخت مستقیم بهره می برد. این پیشرانه می تواند نهایت قدرت ۱۷۳ اسب بخار و گشتاور نهایی ۲۵۰ نیوتن متر را تولید و از طریق گیریکس ۷ سرعته دوکلاچه تر به چرخ های جلو منتقل کند.

رونمایی از MG جی تی در نمایشگاه شهر آفتاب

سیستم تعلیق به کار رفته در محور جلو این خودرو از نوع مک فرسون بوده و در محور عقب این خودرو از سیستم تعلیق توئیست بیم استفاده شده که عملکرد قابل قبولی را بر روی این خودرو به نمایش می گذارد.

 طراحی کابین و امکانات

در داخل کابین MG GT همانند طراحی بدنه، شاهد طراحی لوکس و اسپرت هستیم که انتظارات را از یک خودرو چینی با کیفیت بر طرف می کند. استفاده از تریم رنگی مناسب در کنار استفاده از المان های خودرو های اسپرت باعث شده تا احساس هیجان را به سرنشینان انتقال پیدا کند. از دیگر مزایا سبک طراحی داخل کابین MG جی تی بهره مندی از پشت آمپر دیجیتال و نمایشگر لمسی سیستم مالتی مدیا است که دسترسی به تنظیمات و اطلاعات خودرو را راحت تر می کند.

MG جی تی | MG GT

MG جی تی در کنار طراحی خوبی که دارد، امکانات بسیار خوبی را نیز در اختیار سرنشینان قرار می دهد که از جمله آنها می توان؛ سنسور نور، ۶ کیسه های هوای ده نقطه ای، رادار خط خوان، اخطار برخورد از جلو، سامانه کنترل پایداری، اتوهلد، ترمز پارک برقی، استارت دکمه ای، چراغ روشنایی روز، سامانه کنترل شروع حرکت در سربالایی، شیفتر پشت فرمان، کروز کنترل، تهویه اتوماتیک و… اشاره کرد.

پنجمین دوره نمایشگاه خودرو تهران از ۱۰ تا ۱۵ بهمن ۱۴۰۲ در شهر آفتاب برگزار می شود. روز نهم بهمن به خبرنگاران اختصاص دارد و بازدید عمومی از این رویداد از ساعت ۱۰ تا ۱۷ دهم تا پانزدهم بهمن ماه فراهم است.

source
کلاس یوس

viraje

توسط viraje