123 3638422164150201607

نزدیک به یک سال پیش، دو دستگاه GR یاریس مفهومی توسط تویوتا در نمایشگاه توکیو اتو سالن 2023 به معرض نمایش در آمد. این دو خودرو علاوه بر پکیج ظاهری ویژه، اسامی دو راننده مشهور WRC یعنی کاله روانپرا و سباستین اوژیه را در انتهای نام خود داشتند.

تویوتا در همان زمان به علاقمندان وعده داد که این دو مدل را به خط تولید بیاورد. اکنون این وعده به حقیقت پیوسته و نسخه نهایی از این خودروها رونمایی شده است.

از آنجا که تویوتا GR یاریس در طول یک سال گذشته مورد فیس‌لیفت قرار گرفته، چهره دو خودروی نهایی کمی با مدل‌های کانسپت تفاوت دارد.

معرفی دو نسخه ویژه از تویوتا GR یاریس

نسخه Ogier با رنگ خاکستری Stealth مات بدنه، کالیپرهای آبی و رینگ‌های 18 اینچی BBS همراه شده است. علاوه بر باله رالی از جنس فیبرکربن، نشانه­‌هایی از افتخارات اوگیه در WRC و همچنین وطن این راننده مشهور یعنی فرانسه را می­‌توان روی بدنه این خودرو پیدا کرد.

اما بدنه نسخه Rovanpera با ترکیب رنگی خاکستری، سفید و قرمز، نشان‌های ویژه، افتخارات WRC و باله شبیه به یاریس GRMN، تزئین شده است.

در کابین هر دو نسخه ویژه از تویوتا GR یاریس می­‌توان نشان‌های ویژه و دوخت متضاد روکش‌ها را مشاهده کرد. نمایشگر TFT هم اطلاعات مورد نیاز راننده از جمله حالت‌های انتخابی را نمایش می­‌دهد.

معرفی دو نسخه ویژه از تویوتا GR یاریس

در Ogier Edition، حالت رانندگی Morzio تعبیه شده است، که بنابر اعلام تویوتا، حداکثر ارتباط بین چرخ‌های عقب و جلو در هنگام شتاب‌گیری را فراهم خواهد کرد. در حالت SEB نیز بخش اعظم قدرت پیشرانه به محور عقب ارسال می­‌شود.

برای Rovanpera Edition، حالت رانندگی دونات پیش‌­بینی شده که خودرو را در هنگام لغزش جانبی کنترل می­‌کند. حالت KALLE نیز به کمک پدال گاز، میزان انحراف جلو و عقب خودرو در پیچ‌ها را کنترل می­‌کند.

تویوتا برای تولید مجموعا 200 دستگاه از این دو نسخه ویژه GR یاریس برنامه‌ریزی کرده است. با توجه به تقاضای بسیار بالا ، تویوتا این دو مدل را به روش قرعه‌کشی واگذار خواهد کرد. خریداران خوش‌بخت این دو مدل می­‌توانند با دو راننده مشهور نیز ملاقات کنند.

از قیمت این دو خودروی خاص اطلاعی در دسترس نیست اما مطمئنا از GR یاریس عادی، گران‌تر خواهند بود.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

source
کلاس یوس

viraje

توسط viraje