به گزارش صنعت ماشین،

 شرکت نامی خودرو که نمایندگی واردات محصولات نیسان به کشورمان محسوب می‌شود، سه مدل از ساخته‌های این شرکت ژاپنی را در اتو اکسپو یا نمایشگاه خودرو تهران به نمایش درآورده است. خودروهای نیسان ایکس تریل ۲۰۲۳، کیکس ۲۰۲۳، سیلفی ۲۰۲۳ محصولاتی هستند که در این نمایشگاه در معرض عموم قرار گرفتند.

نامی خودرو با 3 محصول نیسان در اتو کسپو حضور یافت +تصاویر

نیسان ایکس تریل ۲۰۲۳

این خودرو شاسی بلند مجهز به یک پیشرانه مدل PR۲۵DD چهار سیلندر GDI با حجم ۲.۵ لیتر تنفس طبیعی است که حداکثر قدرت موتور ۱۸۱ اسب بخار و حداکثر گشتاور آن ۲۴۴ نیوتون متر است.

گیربکس به کار رفته در این خودرو از نوع Xtronic سی وی تی بوده و این محصول دارای فرمان برقی حساس به سرعت است.

نیسان ایکس تریل یک خودرو دو دیفرانسیل است و قدرت به هر چهار چرخ این خودرو اعمال می‌شود.

سیستم چهارچرخ‌ محرک نیسان یک سیستم کاملا هوشمند است که با ارسال قدرت موتور به چرخ‌هایی که چسبندگی بیشتری دارند به شما کمک می‌کند در تمام شرایط رانندگی کنترل خودرو را حفظ کنید. این سیستم می‌تواند در مدت زمانی کمتر از پلک‌زدن چشم‌های شما در سطوح لغزنده واکنش نشان دهد و بنابراین می‌توانید همیشه به پشتیبانی این سیستم اعتماد کنید.

نیسان کیکس ۲۰۲۳

این خودرو کراس اوور مجهز به یک پیشرانه مدل HR۱۵ نسل سوم ۴ سیلندر با حجم ۱.۵ لیتر تنفس طبیعی است که حداکثر قدرت موتور ۱۲۲ اسب بخار و حداکثر گشتاور آن ۱۴۵ نیوتون متر است.

گیربکس به کار رفته در این خودرو از نوع Xtronic سی وی تی ۶ سرعته بوده و این محصول دارای فرمان برقی حساس به سرعت است.

این خودرو از برخی از پیشرفته‌ترین امکانات فناوری جدید روز، مثل نسل جدید گیربکس ضریب پیوسته Xtronic برخوردار هست. نیسان ایکس تریل با گیربکس ضریب پیوسته سریع‌تر شتاب می‌گیرند، بی‌صداتر کار می‌کنند و مصرف سوخت آنها به طور میانگین ۱۵ درصد نسبت به خودروهایی که گیربکس اتوماتیک معمولی دارند کمتر است.

نیسان کیکس همانند نیسان جوک، یک خودرو اقتصادی محسوب می‌شود؛ همچنین این خودرو به صورت دیفرانسیل جلو در بازار ایران عرضه خواهد شد.

نیسان کیکس به دستیارهای رانندگی هوشمند مجهز نیست اما تمامی سیستم‌های ایمنی مورد نیاز به همراه شش کیسه هوا را در اختیار سرنشینان قرار می‌دهد. این خودرو در تست تصادف موسسه آمریکایی NHTSA، چهار ستاره ایمنی را کسب کرده است که نمره قابل قبولی برای یک کراس‌اوور اقتصادی محسوب می‌شود.

نیسان سیلفی ۲۰۲۳

این خودرو سدان مجهز به یک پیشرانه مدل HR۱۵ نسل سوم ۴ سیلندر با حجم ۱.۲ لیتر تنفس طبیعی است که حداکثر قدرت موتور ۱۳۶ اسب بخار و حداکثر گشتاور آن ۳۰۰ نیوتون متر است.

نیسان سیلفی یک خودرو پلاگین هیبریدی است. بنابراین عملکرد فنی متفاوتی نسبت به رقبایش دارد. گیربکس تک دنده نیز وظیفه انتقال قدرت را در این خودرو برعهده دارد. مصرف سوخت اقتصادی، برگ برنده نیسان سیلفی در مقایسه با رقبایش است. این خودرو در سیکل ترکیبی ۳.۹ لیتر بنزین می‌سوزاند که رقمی مطلوب برای یک سدان کوچک به حساب می‌آید.

نیسان همیشه ارائه‌دهنده سبک طراحی برتر بوده است. سیلفی بار دیگر ثابت می‌کند که ابتکار، خلاقیت و طرح‌های جسورانه بخشی از فرهنگ نیسان هستند.

هنوز قیمت نیسان ایکس تریل و قیمت نیسان سیلفی و قیمت نیسان کیکس به صورت رسمی اعلام نشده است اما بنا به اظهارات مدیران شرکت نامی خودرو به زودی عرضه آن از طریق سامانه یکپارچه آغاز خواهد شد.

 

source
کلاس یوس

viraje

توسط viraje