بازگشت بچه های موریس!

صنعت ماشین: برند ام جی از جمله برندهای قدیمی و محبوب در صنعت خودرو است که در ایران هم از طرفداران خاصی برخوردار است. در سال های مختلف، شاهد عرضه برخی از محصولات ام جی توسط شرکت های مختلف بودیم……

به گزارش صنعت ماشین،

 برند ام جی از جمله برندهای قدیمی و محبوب در صنعت خودرو است که در ایران هم از طرفداران خاصی برخوردار است. در سال های مختلف، شاهد عرضه برخی از محصولات ام جی توسط شرکت های مختلف بودیم. شرکت فردا موتورز نیز در برهه ای از زمان ام جی RX5 را به بازار ایران عرضه کرد اما تحریم ها و ممنوعیت واردات خودرو سبب شد تا این عرضه، تداوم نداشته باشد. 

بازگشت محصولات ام جی به سبد محصولات فردا موتورز +تصاویر

حالا و پس از نزدیک به پنج سال، با به نمایش گذاشتن ام جی5 و ام جی GT در اتو اکسپو تهران، مجددا شاهد این هستیم که قرار است تا فردا موتورز محصولات این برند محبوب انگلیسی-چینی را به بازار عرضه کند. 

ام جی GT

این محصول ام جی با بهره وری از سبک طراحی جذاب و پیشرانه قدرتمند، بدون شک پس از ورود به بازار بدیل به یکی از مدعیان سگمنت خود خواهد شد‌. زیر کاپوت ام جی GT یک پیشرانه ی چهار سیلندر ۱.۵ لیتری توربو قرار گرفته است و ۱۷۳ اسب بخار قدرت و ۲۷۵ نیوتن متر گشتاور تولید می کند. در سدان جدید فردا موتورز، یک جعبه دنده هفت سرعته دوکلاچه نیروی تولیدی موتور را به چرخ های جلو منتقل می کند. 

باید توجه داشت که در مارکت جهانی، ام جی GT در تقابل با کیا سراتو، تویوتا کرولا، هیوندای i30 سدان و مزدا۳ قرار می گیرد. 

از لحاظ تجهیزات نیز ام جی GT همانند سایر محصولات این برند با دستی پر حاضر شده است. 

در لیست تجهیزات ایمنی و رفاهی این خودرو، مواردی از شش کیسه هوا، سیستم کنترل پایداری، ترمز اضطراری خودکار، جمله رینگ های ۱۷ اینچی آلومینیومی، سیستم ورود و خروج بدون کلید، استارت دکمه ای، مالتی مدیا ده اینچی، اپل کارپلی و اندروید اتو، ترمز پارک برقی، کروز کنترل، سیستم TPMS، دوربین و سنسور پارک عقب دیده می شود.

ام جی5

دیگر سدان جدید وارداتی فردا موتورز که در اتو اکسپو تهران به نمایش درامد، ام جی۵ است. این سدان سایز متوسط، مجهز به یک پیشرانه چهار سیلندر تنفس طبیعی است که ۱۱۸ اسب بخار قدرت و ۱۵۰ نیوتن متر گشتاور تولید می کند. در این خودروی سدان، وظیفه انتقال نیروی موتور به چرخ های جلو بر عهده یک جعبه دنده ی CVT است. 

از جمله تجهیزات ام جی۵، می توان به شش کیسه هوا، سیستم کنترل پایداری، سیستم ورود و خروج بدون کلید، استارت دکمه ای، ترمز پارک برقی و سیستم TPMS اشاره کرد.  

هنوز قیمت ام جی های وارداتی شرکت فردا موتورز مشخص نیست اما با توجه به مشخصات ام جی GT و ام جی۵، قطعا ام جی۵ عضو ارزان تر محصولات این برند خوشنام در سبد محصولات فردا موتورز خواهد بود.

source
کلاس یوس

viraje

توسط viraje