صنعت ماشین: سهام نیسان موتور ۱۲ درصد سقوط کرد که بزرگترین افت این شرکت در بیش از دو دهه گذشته و پس از آن است که درآمدهای سه ماهه کمتر از انتظارات بود و پیش‌بینی‌ها را با توجه به رقابت سخت در چین برای فروش خودرو کاهش داد.

به گزارش صنعت ماشین،

 ظهور برندهای چینی در حال رشد سریع مانند بی‌وای‌دی که خودروهای برقی مقرون به صرفه را برای رانندگان جوان چینی تولید کرده‌اند، منجر به از دست‌دادن مدام سهم بازار برای رقبای خارجی در بزرگترین بازار خودروی جهان شده است. با این حال، خطرات برای نیسان که تا سال 2022 چین را بزرگترین بازار خود می‌دانست، احتمالاً بیشتر است.

کاهش 11.6 درصدی سهام نیسان موتور، 1.8 میلیارد دلار از ارزش بازار نیسان را از بین برد. یک روز پیش از آن، سود عملیاتی سه ماهه سوم 141.6 میلیارد ین (948 میلیون دلار) را گزارش کرد که یک پنجم کمتر از برآورد تحلیلگران و چشم‌انداز فروش جهانی خودرو خود را با 150 هزار خودرو به 3.55 میلیون کاهش داد.

بر اساس داده‌های ماه گذشته انجمن خودروسازان چین، فروش خودرو در سراسر صنعت در چین در سال گذشته 12 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافت و به 30.1 میلیون دستگاه رسید.

طبق گزارش رویترز، نیسان تاکتیک‌های خود در چین را تغییر داد تا بر بازیابی فروش در شهرها و مناطقی که برقی‌سازی با سرعت کمتری انجام می‌شود تمرکز کند. این به خودروساز کمک کرد تا فروش سالانه خود را با 19 درصد افزایش به 247 هزار خودرو در سه ماه پایانی سال گذشته برساند. هدف نیسانصادرات خودرو از چین به بازارهای خارج از کشور از سال 2025 با هدف اولیه 100 هزار تا 200 هزار خودرو در سال است.

source
کلاس یوس

viraje

توسط viraje