به گزارش صنعت ماشین،

  ام جی3 خودرویی است که سابقه حضور در بازار ایران را نیز دارد. این هاچ بک جذاب چینی از سال 2008 روی خط تولید قرار دارد و در سگمنت سوپرمینی(بی) تولید شده است.

تا کنون دو نسل از ام جی3 روانه بازار شده که نمونه موجود در ایران نسل دوم این خودرو است و تولید آن از سال 2011 آغاز شده است.

اکنون و هم زمان با برگزاری نمایشگاه خودرو ژنو، ام جی سومین نسل ام جی3 را پیش روی رسانه ها قرار داده است. این خودرو در اروپا و آسیا-اقیانوسیه عرضه خواهد شد

ام جی3 جدید همچنان چهره یک هاچ بک اسپرت را دارد که در پروفایل دماغه میزبان چراغ های متفاوتی در مقایسه با نسل دوم، شده است. اینجا همه خطوط و زوایا تیزتر به نظر می رسند و برای آن دسته از مخاطبان که طراحی جعبه ای را پسند می کنند قطعا نسل دوم جذابیت های ظاهری بیشتری دارد.

ام جی3 نسل3 مقداری جزئیات طراحی آلفا رومئو را در ذهن مخاطب بازخوانی می کند اما به هر ترتیب خودروی جذابی به نظر می رسد.

با توجه به تصاویر نمایشگاه، کیفیت مواد به کار رفته در کابین چندان بالا نیست. درباره فناورانه ها نیز یک نمایشگر دیجیتال کوچک پیشت فرمان و یک نمایشگر تبلتی ویژه تنظیمات سرگرمی روی کنسول قابل مشاهده است. قطعا این ها تلاشی برای حفظ قیمت رقابتی ام جی3 بوده است.

نسخه قبلی ام جی3 با پیشرانه 1.3 و 1.5 لیتری بنزینی تولید شد اما ام جی3 جدید با تپنده 1.5 لیتری هیبریدی روانه بازار می شود که این مجموعه با جعبه دنده 3 سرعته اتوماتیک هماهنگ خواهد شد. خروجی بخش احتراقی پیشرانه 101 اسب بخار است که بعد از ترکیب با تک موتور الکتریکی  134 اسب بخاری ساختار هیبرید، مجموع خروجی برابر با 192  اسب بخار می شود.

انرژی مورد نیاز موتور الکتریکی از باتری 1.83 کیلوواتی تامین می شود. متوسط مصرف ام جی3 جدید برای 100 کیلومتر رانندگی در حالت ترکیبی 4.4 لیتر محاسبه شده است.

ام جی3 نسل سوم

source
کلاس یوس

viraje

توسط viraje