به گزارش صنعت ماشین،

 لی اوتو یا لی شانگ یکی از برندهای خودرویی آینده دار در بازار چین محسوب می شود. اولین محصول این کمپانی با نام خودروی یک یا لی شانگ وان شناسایی می شود. لی شانگ در زبان چینی به معنی ایده ال(رویا) مورد استفاده قرار می گیرد.

لی اوتو موجودیت خود را نخستین بار در نمایشگاه خودروی شانگ های 2019 اعلام کرد و لی شانگ وان یا ایدیل وان را به عنوان اولین محصول خود از ابتدای سال 2020 روانه بازار چین کرد.

جدیدترین محصول لی اوتو با نام مگا این بار در کلاس ون روانه بازار خواهد شد، البته هنوز تا حضور رسمی در خیابان ها فاصله دارد اما برخی از تصاویر و ویژگی های آن به طور رسمی توسط خودروساز تایید شده است.

لی اوتو مگا ؛ معرفی MPV چینی که از پورشه تایکان هم بهتر است! (+تصاویر)

لی اوتو مگا خودرویی در کلاس ام پی وی است که از پیشرانه الکتریکی، سیستم تعلیق هوشمند، دستیار رانندگی خودران و مجموعه ای از جدیدترین سنسورهای ایمنی برخوردار است.

براساس گزارش های موجود، لی اوتو مگا مجهز به سنسور لیدار، 2 چیپ پیشرفته انویدیا اورین، 5 دوربین باکیفیت 8 مگاپیکسلی، یک دوربین 2 مگاپیکسلی، 4 دوربین 360 درجه 3 مگاپیکسلی و 3 نمایشگر باکیفیت در کابین است.

از دیگر امکانات بخش ایمنی لی اوتو مگا باید به دستیار حفظ خودرو بین خطوط و هشدار خروج از خط، سیستم پارک اتوماتیک، کروز کنترل تطبیقی هوشمند، سنسورهای برخورد، تشخیص عابر و دوچرخه سوار و… اشاره کرد.

کابین لی اوتو مگا فضایی بسیار راحت و کاربردی را در اختیار سرنشین ها قرار می دهد. داخل کابین 2 نمایشگر 15.7 اینچی 3کی مشاهده می شود که با چیپ اسنپ دراگون 8295 مدیریت می شوند. یک نمایشگر روی فرمان در تصاویر قابل مشاهده است.

نمایشگر هداپ، ماژول دوربین RGB+IR و سیستم صوتی اکوستیک دالبی از دیگر ویژگی های کابین است.

در حالت آپشن و تریم پرچمدار یک نمایشگر 15.7 اینچی ال سی دی 3 کی برای سرنشین های ردیف دوم و سوم اضافه می شود. در بالاترین آپشن این نمایشگر از نوع او ال ئی دی خواهد بود.

جانمایی صندلی ها در کابین به شکل 3+2+2 است. صندلی های ردیف دوم مجهز به آپشن ماساژ 16 نقطه ای و امکان تغییر زاویه 95 درجه ای پشتی هستند. این صندلی ها تا 500 میلیمتر به جلو و عقب به شکل الکتریکی حرکت خواهند داشت.

سیستم تعلیق تطبیقی بادی هوشمند به عنوان آپشن استاندارد ارائه می شود. این تعلیق پیشرفته و شخصی سازی های که لی اوتو در آن داشته، رانندگی فراموش نشدنی را برای سرنشین ها به همراه خواهد داشت.

ارتفاع کف خودرو از سطح زمین نیز با توجه به شرایط جاده و به طور هوشمند تغییر می کند.

کابین از دو سیستم حذف نویز پیشرفته اتفاده می کند که کمترین نویز ممکن را به داخل اتاق منتقل می کند.

لی اوتو مگا به عنوان مینی ون طراحی آینده نگری دارد و از منظر ابعاد برابر با 4350 میلیمتر در طول، 1965 میلیمتر در ارتفاع و 1850 میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورهای آن نیز 3300 میلیمتر است.

با توجه به محدودیت های طراحی آئروداینامیک در کلاس مینی ون نمی توان انتظار بالایی از این خودروها داشت اما لی اوتو مگا دارای ضریب درگ 0.215 Cd است! شاخصی که حتی از ضریب درگ پورشه تایکان هم بهتر است.

این مینی ون مجهز به 2 موتور الکتریکی است که مجموعا 268 اسب بخار خروجی دارد. انرژی مورد نیاز پیشرانه الکتریکی از بسته باتری 102.7 کیلووات ساعت تامین می شود که این باتری نیکل منگنز کبالت برد حرکتی 710 کیلومتر را در اختیار خودرو قرار می دهد. بسته باتری از شارژر 500 کیلووات دی سی پشتیبانی می کند.

قیمت پیش بینی شده برای این خودرو حدود 84 هزار دلار است.

لی اوتو مگا

source
کلاس یوس

viraje

توسط viraje