به گزارش صنعت ماشین،

 بی‌وای‌دی در نمایشگاه خودروی ژنو این هفته با نمایش مدل‌هایی از جمله خودروی لوکس اسپرت 1200 اسب بخاری که می‌تواند روی آب شناور باشد، به میدان آمد. یانگ‌وانگ U8 پلاگین هیبریدی که همچنین قادر است یک چرخش 360 درجه تانکی را در محل انجام دهد، با مرسدس بنز کلاس جی و لندروور دیفندر رقابت می‌کند و نشان‌دهنده فشار بی‌وای‌دی به بازار لوکس است.

پس از کنار گذاشتن فولکس‌واگن به عنوان پرفروش‌ترین خودروساز چین، بی‌وای‌دی در حال توسعه در اروپا برای ایجاد جریان‌های درآمدی جدید و فرار از جنگ قیمت‌ها در بازار داخلی خود است. در همین حال، خودروسازان فعلی اروپا با پیچیدگی‌های تغییر به سمت وسایل نقلیه الکتریکی مقابله می‌کنند و در عین حال با تقاضای سرد برای فناوری جدید مبارزه می‌کنند.

در حالی که یانگ‌وانگ U8 قرار است توانایی‌های تکنولوژی بی‌وای‌دی را به نمایش بگذارد، سازنده محصولات بیشتری را به بازار انبوه به ژنو می‌آورد. این خودروها شامل یک نسخه اصلاح‌شده از شاسی‌بلند پنج نفره سیل(Seal) و تانگ کاملاً الکتریکی است که می‌تواند با یک بار شارژ 530 کیلومتر را طی کند.

شرکتی که در سه ماهه چهارم سال گذشته از تسلا به عنوان بزرگترین سازنده خودروهای برقی جهان پیشی گرفت، فروش مدل‌های خود را در منطقه آغاز کرده است. با این حال، هنوز مشخص نیست که این شرکت تا چه اندازه با رانندگان اروپایی موفق خواهد بود.

فولکس‌واگن، استلانتیس و رنو همگی به‌طور مستقل روی مدل‌هایی با قیمت 25 هزار یورو یا کمتر کار می‌کنند، و رنو 5 برقی  E-Tech خود را در ژنو به نمایش گذاشت. گروه مرسدس بنز و بی‌ام‌و قصد دارند تا اواسط دهه گذشته چندین خودروی برقی جدید با فناوری بهبودیافته تولید کنند.

بی‌وای‌دی جزئیات زیادی در مورد قیمت و در دسترس بودن خودروهایی که در ژنو به نمایش می‌گذارد، ارائه نکرده است. یانگ‌وانگ U8 در چین با قیمتی در حدود 150 هزار دلار به فروش می‌رسد. قیمت مدل‌های این شرکت در اروپا بیشتر از بازار داخلی آنها است. قیمت کلاس جی در آلمان از حدود 128 هزار دلار آمریکا شروع می‌شود.

تولیدکنندگان تحت فشار هستند تا در انتقال خودروهای الکتریکی کارآمدتر شوند زیرا قیمت خودروهای باتری‌دار هنوز بسیار بالاتر از خودروهای مشابه موتور احتراقی است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، برندهای دیگر در نمایشگاه خودروی ژنو این هفته شامل لوسید، ام جی موتور و ایسوز هستند و اکثر خودروسازان بزرگ اروپا غایب هستند.

source
کلاس یوس

viraje

توسط viraje