Wp Header Logo 33.png

به گزارش پرشین خودرو، سعید تاجیک مدیرعامل شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران(ISQI)، در نشستی با هیات روسی به معرفی فعالیت های این مرکز پرداخت و گفت: پای بندی به توسعه پایدار برای داشتن جامعه ای پاک تر و سالم تر جزو اهداف این مرکز است.

وی با اشاره به استراتژی بلند مدت این مجموعه برای ارتقای فعالیت های آزمایشگاهی در بخش انواع خودرو و آسانسور، پیشنهاد توسعه و تعمیق همکاری در زمینه بازرسی کالاهای ایرانی به مقصد روسیه را مطرح کرد.

رئیس استاندارد روسیه در ISQI

تاجیک توضیح داد: تمامی کالاهایی که از روسیه به بازار ایران وارد می شود نیز توسط شرکت های بازرسی غیر روسی ارزیابی و تایید می شود.

وی حضور هیات روسی برای انجام مذاکرات دوجانبه با سازمان ملی استاندارد ایران را اتفاق مبارکی در روابط تجاری دو کشور دانست و خاطرنشان کرد: این پیمان می تواند زمینه همکاری مشترک را با بهره مندی از ظرفیت های ایجاد شده برای سایر شرکت های بازرسی نیز فرآهم سازد. و با ایجاد ارتباط بین سایر شرکت‌های بازرسی در دو کشور که فعالیت مشترک دارند، فصل جدیدی از همکاری های اقتصادی آغاز خواهد شد.

رئیس استاندارد روسیه نیز در جریان این بازدید، ظرفیت‌ها و قابلت های آزمایشگاهی شرکت بازرسی و کیفیت استاندارد ایران را مثبت ارزیابی کرد و گفت: تفاهم‌نامه بین استاندارد دو کشور شرایط تجارت را تسهیل و تسریع می کند.

رئیس استاندارد روسیه در ISQI

آنتون شالایف، با بیان اینکه فعالیت‌های تجاری در چارچوب مفاد تفاهم‌نامه مذکور پیش خواهد رفت، تصریح کرد: سایر تبادلات تجاری بین دو کشور، چه در بخش دولتی و چه خصوصی در سایه این تفاهم‌نامه انجام می گیرد.

وی در خصوص پیشنهاد همکاری مبنی بر انجام فرایند بازرسی توسط نهادهای بازرسی ایرانی و روسی، افزود: این اقدام ضمن کاهش هزینه و زمان برای تجار، فرصتی برای نهادهای ارزیابی کننده در فرایند بازرسی فرآهم می آورد.

خاطرنشان می شود رئیس استاندارد روسیه در راس هیاتی برای امضای برنامه اجرایی و ادامه مذاکرات و همکاری های دوجانبه که از دو سال پیش در دستور کار قرار گرفته، به ایران سفر کرده است.

رئیس استاندارد روسیه در ISQI

source
کلاس یوس

viraje

توسط viraje