Wp Header Logo 82.png
مازراتی گرن کابریو 2024

مازراتی از نسخه سقف متحرک گرن توریسموی جدید رونمایی کرد. این نسخه که همچون قبل با نام گرن کابریو عرضه می شود، از تابستان پیش رو در تیپ تروفئو (Trofeo) وارد بازار خواهد شد.

مشخصات فنی

طبق انتظار مازراتی گرن کابریوی جدید از لحاظ مشخصات فنی با گرن توریسمو نسخه تروفئو مشترک است. این خودروی زیبا نیروی خود را از همان موتور ۳ لیتری V6 معروف به Nettuno دریافت می کند؛ شاید بدانید این موتور توئین توربو توانایی تولید ۵۴۲ اسب بخار قدرت را دارد و نیروی آن توسط گیربکس هشت سرعته به سمت هر چهار چرخ هدایت می شود.

به دلیل اجزای بیشتر مربوط به سقف، مازراتی گرن کابریو ۱۰۰ کیلوگرم وزن بیشتری نسبت به گرن توریسمو دارد. این موضوع باعث شده گرن کابریو از نظر شتاب ۰.۱ ثانیه کندتر باشد، هر چند این نسخه هم در عمل واقعاً خودروی سریعی به حساب می آید. طبق کاتالوگ، شتاب صفر تا صد این خودرو ۳.۶ ثانیه زمان می برد، حداکثر سرعت آن هم به ۳۱۵ کیلومتر بر ساعت می رسد. بد نیست بدانید گرن توریسمو از این نظر نیز برتر بوده و توانایی ثبت حداکثر سرعت ۳۲۱ کیلومتر بر ساعت را دارد.

نمای جانبی مازراتی گرن کابریو 2024

سقف مازراتی گرن کابریو در زمان ۱۳.۹ ثانیه باز می شود. برای انجام این کار سرعت حرکت خودرو نباید بیشتر از ۵۰ کیلومتر بر ساعت باشد. بسته شدن سقف نیز نیازمند ۱۴.۱ ثانیه زمان است. مازراتی امکان انتخاب از بین رنگ های آبی، قرمز تیره، مشکی و دو طیف از رنگ خاکستری را برای سقف فراهم کرده؛ برای بدنه هم مشتریان می توانند از بین شش رنگ متنوع رنگ دلخواه را انتخاب کنند.

کابینی مشترک با گرن توریسمو

در داخل کابین تفاوت محسوسی بین مازراتی گرن کابریو و گرن توریسمو به چشم نمی خورد. نمایشگر مرکزی این خودرو همان نمایشگر ۱۲.۳ اینچی است. این نمایشگر از اندروید اتو و اپل کارپلی پشتیبانی می کند. در زیر این نمایشگر یک نمایشگر ۸.۸ اینچی لمسی وجود دارد که از طریق آن می توان امکانات مختلف را مدیریت کرد. اطلاعات مورد نیاز راننده هم توسط نمایشگر ۱۲.۲ اینچی در اختیار وی گذاشته می شود. به لطف سیستم مازراتی Connect این خودروی زیبای ایتالیایی دارای انبوهی از قابلیت های ارتباطی پیشرفته بوده و از سامانه های کمک راننده متعددی بهره می برد.

فضای داخل مازراتی گرن کابریو 2024

مثل دیگر خودروهای لوکس سقف بازشونده، صندلی های جلوی مازراتی گرن کابریو دارای دریچه های مخصوص در زیر پشت سری هستند. این دریچه ها با انتقال جریان هوا، گردن و ناحیه های اطراف آن را گرم نگه می دارند. این خودرو با آپشن متوقف کننده باد نیز قابل سفارش است. با سفارش این آپشن یک قطعه به پشت صندلی های جلو اضافه می شود تا احتمال ایجاد جریان های متلاطم به حداقل برسد.

قیمت

همانطور که در ابتدا نیز اشاره شد، مازراتی گرن کابریو ۲۰۲۴ در ابتدای عرضه فقط در تیپ تروفئو به فروش خواهد رسید. درباره قیمت این خودرو اطلاعاتی در دست نیست، اما با توجه به برچسب ۱۹۰ هزار دلاری برای گرن توریسمو تروفئو، می توان حدس زد خرید گرن کابریو تروفئو نیازمند بودجه ای در حدود ۲۰۰ هزار دلار خواهد بود.

source
کلاس یوس

viraje

توسط viraje