در پی تحویل به روز و افزایش آمار تولید؛

صنعت ماشین: شرکت آرین دیزل آذرماه سال گذشته برای نخستین بار از کشنده شک‌موتو X۵۰۰۰ به عنوان قوی ترین کشنده تک محور تولید داخل با پیشرانه ۵۲۰ اسب بخاری رونمایی کرد و تحویل نخستین سری این کشنده از اسفند ماه آغاز شد و با افزایش تحویل کشنده X۵۰۰۰ این گزینه به جمع کشنده های چینی بازار ایران اضافه شد و آرین دیزل نیز به جمع عرضه کنندگان خودروهای سنگین پیوست.

به گزارش صنعت ماشین،

 طی هفته های نخست آغاز تحویل این کشنده جدید بعضا اخباری از تاخیر در تحویل به گوش می رسید اما بر اساس بررسی های اخیر مشخص شد که تحویل این کشنده کاملا به روز شده و X5000 از این جهت در زمره معدود خودروهای تجاری تولیدی کشور قرار می گیرد که بدون مشکل در زمان تحویل به متقاضیان عرضه می شود.

کشنده شک موتو X۵۰۰۰ آرین دیزل را بخریم یا نه؟

کشنده X5000 ضمن بهره گیری از پیشرانه 24 سوپاپ کامینز ISZ520 با حجم 13 لیتر، حداکثر گشتاور 2460 نیوتون متری را ارائه می کند و از گیربکس 16 دنده جلو و دو دنده عقب با مدل Fast F16JZ24 بهره می برد.

کشنده X5000 که از پشتوانه برند معتبری بهره می برد به امکاناتی نظیر کولر درجا، سنسور باران، بررسی نقاط کور با دوربین 360 درجه و خروجی برق 220 ولت به عنوان مهمترین آپشن های متمایز کننده آن از رقبا مجهز شده است و در کار آن مواردی همچون کروز کنترل، تعلیق کابین با 4 بالن، گرم کن صندلی راننده، مخازن رزرو باد آلومینیوم، نمایشگر لمسی 10 اینچ، چرخ پنجم با برند JOST، سیستم باد WABCO و … نیز در فهرست امکانات آن به چشم می خورد.

این کشنده 44 تن، با حداکثر توان شیب روی 36درصد، از تکنولوژی های ایمنی نظیر ترمز AEBS، کنترل پایداری ESC، کنترل لغزش ASR، گیربکس FASTبا ریتاردر 5مرحله ای، ترمز موتور برند JACOB و سیستم هشدار انحراف از مسیر نیز بهره می برد.

آیا شک موتو پشتوانه دارد؟
مهمترین نگرانی خریداران هر نوع خودرویی بخصوص خودروهای تجاری که مستقیما با معیشت و اقتصاد عموم جامعه در ارتباط است، وجود پشتوانه برای یک محصول است. این پشتوانه می تواند شامل استمرار تولید، برنامه های توسعه ای و خدمات پس از فروش و تامین قطعات در کنار کیفیت قابل قبول عملکرد فنی این خودروها باشد. در قدم اول، حضور بیش از 25 نماینده فروش و خدمات پس از فروش این شرکت در 16 استان سراسر کشور و همچنین برنامه منظم عرضه و تامین قطعات به صورت مستمر پیشتر برای کامیونت های جک روند قابل قبولی داشته و شرکت آرین دیزل این مساله را برای اطمینان خاطظر خریداران کشنده شک‌موتو در کشنده X5000 نیز در صدر برنامه های قرار داده است. سپس موضوع استمرار تولید به میان می آیدکه با توجه به برنامه تولید 5هزار دستگاهی در سال و همچنین افزودن دیگر محصولات برند شک‌موتور به خطوط تولید آرین پارس موتور، ظاهرا کشنده X5000 حالا حالاها قرار است حضور پررنگی در بازار خودروهای تجاری ایران داشته باشد. کشنده شک موتو با گارانتی 24 ماه یا 200 هزار کیلومتر تحویل مشتریان می شود.

ظرفیت تولید محصولات آرین دیزل در کارخانه آرین پارس موتور برای محصول برند شک‌موتو و جک جمعا به 5هزار دستگاه در سال می رسد که قرار است با افزوده شدن خط تولید جدید، این ظرفیت تا 10هزار دستگاه در سال افزایش پیدا کند. بررسی خبرنگار عصرخودرو نشان دهنده آن است که از ابتدای سال تا کنون آرین دیزل موفق به تولید بیش از 900 دستگاه انواع خودرو تجاری شده و تا پایان سال جمعا حدود 5هزار دستگاه شامل 4 مدل کامیونت جک، 5 محصول تجاری از برند شک‌موتو و ون سان‌ری توسط آرین دیزل تولید و به بازار عرضه خواهد شد.

source
کلاس یوس

viraje

توسط viraje