به گزارش صنعت ماشین،

 چانگان به طور رسمی از پیکاپ جدید هانتر رونمایی کرد. چانگان ادعا می کند این محصول اولین وانت مجهز به پیشرانه افزاینده برد حرکتی در جهان است. هانتر در 8 تریم و از قیمت 19450 دلار تا 31150 دلار در بازار چین عرضه خواهد شد.

تریم تک موتور الکتریکی چانگان هانتر برابر  با 177 اسب بخار خروجی دارد و این موتور با محور عقب در ارتباط است. تریم مجهز به سامانه تمام چرخ محرک، یک موتور الکتریکی 95 اسب بخاری را به محور جلو اضافه می کند.

تمامی 8 تریم از باتری 31.18 کیلووات ساعت کلاس لیتیم آهن فسفات استفاده می کنند که برد حرکتی 180 کیلومتر را در حالت الکتریکی خالص امکان پذیر می کند. برد پیکاپ هانتر در سیکل ترکیبی به 1031 کیلومتر می رسد.

چانگان چینی، پیکاپ هانتر را به عنوان یک اولین را به جهان معرفی کرد! (+تصاویر)

این برد افزوده در واقع اثر فعالیت انجین 2 لیتری توربو 190 اسب بخاری است که البته نقشی در حرکت مستقیم محورهای خودرو ندارد بلکه به عنوان یک ژنراتور برای شارژ باتری موتورهای الکتریکی عمل می کند.

طراحی ظاهری هانتر کاملا شبیه دیگر محصولات روز چینی است. در پروفایل دماغه از چراغ های اصلی باریک و جلوپنجره بسیار بزرگ استفاده شده است. تمامی تریم ها، دو کابین هستند و قسمت بار دارای پوششی از مواد ضد خش مقاوم است.

چانگان چینی، پیکاپ هانتر را به عنوان یک اولین را به جهان معرفی کرد! (+تصاویر)

یک پورت ریورز نیز در قسمت بار جانمایی شده که با توان 3.3 کیلووات امکان برق رسانی به لوازم برقی را دارد.

ظرفیت قسمت بار وانت چانگان بسیار کم است و تنها 495 کیلوگرم محاسبه شده است.

نسخه استاندارد وانت هانتر از منظر ابعاد بدنه برابر با 5380 میلیمتر در طول، 1930 میلیمتر در عرض و 1885 میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورهای آن نیز 3180 میلیمتر است.

این وانت یک نسخه بزرگ تر هم دارد که البته در طول رشد بیشتری داشته است. هانتر در این تریم برابر با 5630 میلیمتر در طول و 3430 میلیمتر در فاصله بین محورها توسعه یافته است.

چانگان چینی، پیکاپ هانتر را به عنوان یک اولین را به جهان معرفی کرد! (+تصاویر)

بدین ترتیب ابعاد قسمت بار نسخه استاندارد 1600 در 1595 در 500 میلیمتر است و در نسخه بزرگ تر، 1850 در 1595 در 500 میلیمتر است.

زوایه ورود 29 درجه و خروج 27 درجه از دیگر ویژگی های چانگان هانتر است.

در کابین از دو نمایشگر دیجیتال استفاده شده که اطلاعات کیلومتر 7.5 اینچی و تنظیمات سیستم سرگرمی 12 اینچی است. شارژ بی سیم 40 واتی، گرم کن صندلی، تریم چرم، سیستم تهویه با دسترسی برای ردیف عقب، سیستم صوتی با 4 یا 6 اسپیکر و… از دیگر ویژگی های کابین محسوب می شوند.

قیمت هنوز مشخص نیست.

در بحث ایمنی نیز مواردی مانند کروز کنترل، نور اتوماتیک، برف پاک کن خودکار، سنسورهای برخورد و… قابل  اشاره هستند.

چانگان هانتر

source
کلاس یوس

viraje

توسط viraje