اسفند 1402: پس از طرح درخواستی در راستای تسریع واردات خودرو جانبازان، اقدامات انجام شده در این موضوع تشریح شد. خلاصه اقداماتی که برای واردات خودرو جانبازان انجام شده، به شرح زیر است:

1- با توجه به نتایج سلسله نشست‌ها و جلسات متعدد با حضور معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران، معاون وزیر و مدیرعامل سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، بنیاد شهید و امور ایثارگران و اعضای شبکه ملی ایثارگران، با عزم جدی مقام عالی وزارت و درخواست رسمی بنیاد شهید و امور ایثارگران، موضوع اصلاح تصویب‌نامه شماره 85983/ت 61254هـ تاریخ 18 مرداد 1402  هیأت وزیران در دستور کار کمیته فرعی و کارگروه تخصصی دفتر هیأت دولت قرار گرفت و پس از بررسی‌های لازم به تصویب رسید.

2-  نظر به این که فهرست اولیه مربوط به جانبازان عزیز 50 درصد و بالاتر از طرف بنیاد شهید و امور ایثارگران تهیه و به سازمان توسعه تجارت ایران ارسال شده بود، لذا بر اساس تصمیمات متخذه در جلسات مشترک، مجری سامانه یکپارچه تخصیص خودرو (شرکت ایران فاوا گسترش) نسبت به ایجاد درگاه اختصاصی به نشانی Janbazan.salcauto.ir برای ثبت‌نام و انتخاب خودروهای وارداتی اقدام کرد.

٣-  بنیاد شهید و امور ایثارگران با هماهنگی وزارت متبوع و سازمان توسعه تجارت ایران نسبت به ارسال پیامک و اطلاع‌رسانی برای انجام ثبت‌نام و انتخاب خودروهای وارداتی در مرحله اول برای تمامی جانبازان عزیز مشمول اقدام کرد.

4-  انجام فرآیند ثبت‌نام در سایت مذکور در سه سطح جانبازی به صورت تفکیکی از تاریخ 5 بهمن 1402 لغایت 13 بهمن 1402 اجرایی شد.

5-  پس از ابلاغ رسمی تصویب‌نامه اصلاح ماده (17) و حذف ماده (20) آیین‌نامه اجرایی از سوی معاون اول رئیس جمهور، بنیاد شهید و امور ایثارگران فهرست اسامی بازنگری شده و نهایی را برای ثبت نام مرحله اول به سازمان توسعه تجارت ایران ارسال کرد.

6-  سازمان توسعه تجارت ایران با همکاری مجری سامانه یکپارچه تخصیص خودرو (شرکت ایران فاوا گسترش)، بارگذاری فهرست جدید را در سامانه انجام داد و بازگشایی سامانه یکپارچه اجرایی شد.

٧-  با توجه به تغییرات ایجاد شده در سطوح جانبازی جانبازان و جانبازان جا مانده در مرحله اول ثبت‌نام، مقرر شد ویرایش اطلاعات و بازگشایی سایت در هفته اول اسفند برای هر سطح جانبازی در دو روز (جمعا شش روز) صورت پذیرد.

8-  با هدف تحقق بند (7) گزارش و انجام ویرایش خودروهای وارداتی انتخابی در مرحله اول ثبت‌نام سامانه یکپارچه تخصیص خودرو از تاریخ پنجم لغایت 11 اسفند بازگشایی شد.

٩- پیش‌بینی شد، چنانچه در زمان‌های تعیین شده، به هر دلیلی بعضی از جانبازان موفق به ثبت‌نام و ویرایش انتخاب خودروی وارداتی نشدند، با اعلام رسمی بنیاد شهید و امور ایثارگران، فرصت ثبت‌نام دیگری برای آن‌ها فراهم شود.

10- مقرر شد، معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران با همراهی  معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران، جلسه‌ای را در خصوص موضوع تخصیص و نرخ ارز مورد نیاز برای ثبت سفارش خودروهای وارداتی با حضور رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران هماهنگ کند.

١١- مرحله ثبت سفارش و تخصیص ارز برای جانبازان،  پس از اعلام نتایج جلسه با رئیس بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران انجام خواهد شد.

source
کلاس یوس

viraje

توسط viraje