Wp Header Logo 316.png


منتشر شده در 19 اسفند 1402 ساعت 12:00


جی ای سی امپو R

شرکت جی ای سی (GAC) از یک محصول جذاب (جی ای سی امپو R) در نمایشگاه خودروی شنژن کیوشو رونمایی کرد. این اتومبیل زیبا بر اساس سدان امپو توسعه پیدا کرده و به سقف جمع شونده مجهز است.

نمایشگاه خودروی شنژن کیوشو با هدف معرفی مدل های ارتقا یافته برگزار می شود. در واقع این نمایشگاه به شرکت های تیونینگ یا شاخه های اسپرت ساز کمپانی های مختلف اختصاص دارد. آورده شرکت جی ای سی که جزو ستارگان این نمایشگاه محسوب می شود، امپو R نامگذاری شده است. این خودروی کانورتیبل با همکاری جی ای سی و چند شرکت دیگر طراحی شده؛ نکته جالب اینکه گفته می شود توسعه این خودرو چیزی در حدود یک میلیون یوان هزینه داشته است. این رقم معادل تقریباً ۱۳۹ هزار دلار یا ۸.۳۵۰ میلیارد تومان می شود!

خودرو جی ای سی امپو R

دامنه تغییرات در اتاق امپو R گسترده است. فاصله محوری این خودرو در مقایسه با نسخه استاندارد سدان امپو ۱۲۰ میلیمتر کوتاه تر شده و خبری از درهای عقب و همینطور ستون B در آن نیست. برای ورود و خروج راحت تر سرنشینان، طول درهای جلو ۱۰۰ میلیمتر افزایش یافته و طراحان در فرم گلگیرهای عقب بازنگری هایی انجام داده اند. به دلیل استفاده از طیف خاصی از رنگ آبی برای بدنه، امپو R خیلی توجه بیننده را به خود جلب می کند.

نماینده پر سر و صدای جی ای سی در نمایشگاه خودروی شنژن کیوشو، روی رینگ های زیبای ۲۰ اینچی سوار شده و نسبت به مدل استاندارد امپو ارتفاع کمتری از سطح زمین دارد. به غیر از این، امپو R به سپرهای اسپرت مجهز شده تا جذابیت بیشتری داشته باشد. این خودرو در داخل کابین هم متفاوت از مدل اصلی است.

داخل جی ای سی امپو R

جی ای سی امپو R در بخش فنی هم تغییراتی را تجربه کرده است. ارتقای سیستم سوخت رسانی، بهبود سیستم گردش روغن و نصب کیت اگزوز جدید از جمله این تغییرات هستند.

مشخصات فنی جی ای سی امپو R

در زیر کاپوت جی ای سی امپو R یک موتور ۲ لیتری توربو شارژ قرار دارد. این موتور می تواند ۲۶۱ اسب بخار قدرت و ۴۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید کند. نیروی این موتور قدرتمند توسط گیربکس ۸ سرعته ساخت شرکت ژاپنی آیسین به سمت چرخ ها ارسال می شود.

مشخصات فنی جی ای سی امپو R

جی ای سی امپو از سال ۲۰۲۱ در بازار حضور دارد. این خودرو در چین با نام یینگبائو (به معنای پلنگِ سایه) به فروش می رسد. در کنار موتور ۲ لیتری، این سدان خوش استیل با موتور ۱.۵ لیتری و گیربکس دو کلاچه ۷ سرعته نیز عرضه می شود. نسخه هیبریدی این خودرو که قلب اصلی پیشرانه آن را موتور ۲ لیتری تشکیل می دهد، ۲۳۵ اسب بخار قدرت دارد.

ناگفته نماند سدان جی ای سی امپو به بازار ایران نیز راه پیدا کرده و توسط شرکت راساموتور خاورمیانه عرضه می شود.

source
کلاس یوس

viraje

توسط viraje