Wp Header Logo 312.png


منتشر شده در 19 اسفند 1402 ساعت 18:00


تولید قطعات یدکی اصل برای مدل های قدیمی ب ام و

شرکت ب ام و کماکان به تولید قطعات اصلی برای مدل های قدیمی خود ادامه می دهد. با این کار خودروساز باواریایی می خواهد خیال مشتریان خود را از بابت دسترسی به قطعات با کیفیت راحت کند.

به گزارش آخرین خودرو، گذشت زمان و سالخوردگی امری اجتناب ناپذیر است. این امر شامل خودروها نیز می شود و هر چه مدلی قدیمی تر باشد، حفظ آن در چرخه حیات دشوارتر خواهد شد. برخی از خودروسازان برای کمک به مالکان چنین مدل هایی، به پشتیبانی و تولید قطعات یدکی مربوطه ادامه می دهند. با این کار از یک سو خیال مالکان راحت می شود و از سوی دیگر خودروسازان سودی را عاید خود می کنند. یکی از این خودروسازان شرکت ب ام و است که در ۳۰ سال گذشته همواره برای مدل های کلاسیک خود قطعات یدکی تولید کرده است.

مدل های قدیمی ب ام و

بخش BMW Group Classic وظیفه تولید قطعات یدکی برای مدل های کلاسیک را بر عهده دارد. این بخش در سال ۱۹۹۴ با نام BMW Group Mobile Tradition  تأسیس شد، اما در سال ۲۰۰۸ به BMW Group Classic تغییر نام داد. در حال حاضر این بخش به دو روش قطعات لازم را تولید می کند. تولید قطعاتی که پرمصرف و پرفروش هستند، همیشه جریان دارد. اما برخی قطعات که کاربرد آنها کمتر بوده و یا خاص هستند، به سفارش مشتری تولید می شوند. زمان تحویل این قطعات بر اساس نوع آنها، ظرفیت تولید و محل زندگی مشتری متغیر است.

قطعات ب ام و قدیمی

به منظور کاهش هزینه تمام شده و همچنین تولید آلایندگی کمتر در حین انتقال قطعات، بخش BMW Group Classic با شرکت های قطعه ساز اروپایی همکاری می کند. فیلتر روغن و شمع، بیشترین تقاضا را در بین مالکان مدل های کلاسیک ب ام و دارند. نکته جالب اینکه بعضی از قطعات اصطلاحاً اورجینال در گذشته دور تولید شده و هنوز موجود هستند.

BMW Group Classic

لیست قطعاتی که بخش BMW Group Classic در انبارهای خود دارد، در وبسایت اختصاصی این بخش منتشر می شود. نگاهی به موجودی لیست گویای آن است که قطعات مدلی مثل M1 آماده تحویل بوده و علاقه مندان می توانند آنها را سفارش دهند. از جمله این قطعات باید به قطعه کمیابی مثل زبانه قفل درهای M1 اشاره کرد. اهمیت این موضوع زمانی دو چندان می شود که بدانیم از این سوپر اتومبیل جذاب تنها ۴۵۳ دستگاه در حد فاصل سال های ۱۹۷۸ تا ۱۹۸۱ تولید شده است.

قطعات بخش BMW Group Classic

علاوه بر M1، قطعات یدکی برای سری ۰۲ هم تولید می شود. این خودرو بین سال های ۱۹۶۶ تا ۱۹۷۷ روی خط تولید قرار داشت. ب ام و قطعاتی مثل دستگیره در، لوله های مکش، اگزوز کرومی و همچنین کلید چراغ هشدار را برای این مدل قدیمی عرضه می کند. این کمپانی از E3، Z8 و نسل اول سری ۳، ۵ و ۷ نیز پشتیبانی کرده و قطعات یدکی آنها را به فروش می رساند.

قطعات مدل کلاسیک BMW

در کنار تولید قطعه برای مدل های کلاسیک، شرکت ب ام و کارگاه هایی اختصاصی برای خدمات دهی به خودروهای قدیمی دارد. این کارگاه ها در مونیخ و در مقر بخش BMW Group Classic واقع شده اند و علاوه بر خدمات دهی، در زمینه بازسازی نیز به مالکان مدل های قدیمی کمک رسانی می کنند.

مدل های قدیمی BMW

source
کلاس یوس

viraje

توسط viraje