به گزارش صنعت ماشین،

 طبق آمار وزارت صمت، بهمن ماه امسال روی هم رفته ۳۴۰ دستگاه از انواع کامیونت JAC و کامیون کشنده شکموتو توسط آرین دیزل به تولید رسیده که ۴۰ درصد بیشتر از تولید بهمن ۱۴۰۱ این تجاری‌‎ساز بزرگ کشور به حساب می‌آید. مجموع تولید ۱۱ ماهه آرین دیزل در سال جاری نیز با احتساب آمار بهمن ماه، به ۳.۲۵۶ دستگاه رسیده که در مقایسه با ۱.۹۴۲ دستگاه تولید شده در ۱۱ ماه ۱۴۰۱، رُشد ۶۸ درصدی تولید انواع کامیونت، کامیون و کشنده در مجتمع صنعتی آرین پارس موتور خمین را نشان می‌دهد.

رشد 68 درصدی تولید آرین دیزل در 11 ماهه 1402

آرین دیزل بخشی از این رُشد چشمگیر در تولید را مدیون کامیون کشنده جدید شکموتو X5000 است که از آخرین ماه سال گذشته در کارخانه خمین، روی خط تولید رفته. طبق آمار وزارت صمت، در ۱۱ ماه سال ۱۴۰۲ تولید کامیون کشنده شکموتو X5000 به ۶۵۹ دستگاه رسیده که از این تعداد، ۱۳۷ دستگاه تولید بهمن ماه می‌باشد. چنانچه همین روند بهمن ماه، در ماه جاری نیز ادامه یابد، قول تولید ۸۰۰ دستگاه کامیون کشنده شکموتو X5000 در سال ۱۴۰۲ که مدیرعامل آرین دیزل در هنگام تحویل اولین سری به خریداران داده بود، محقق خواهد شد.

طی ماه های گذشته، کامیون های باری و کمپرسی شکموتو نیز در کارخانه آرین دیزل روی خط تولید رفته اند که البته فعلا آمار تولید این محصولات، به عدد چشمگیری در مقایسه با دیگر تولیدات این شرکت نرسیده.

در طرف مقابل، تولید کامیونت های JAC در آرین دیزل کماکان روی دور رُشد قرار دارد و با ۲۰۳ دستگاهی که بهمن ماه از نمونه های ۶ تن، ۸.۵ تُن و ۹ تُن کامیونت های JAC در کارخانه آرین پارس موتور خمین به تولید رسیده، مجموع تولید ۱۱ ماهه این رده از محصولات آرین دیزل در سال ۱۴۰۲ به ۲.۵۶۵ دستگاه رسیده است. بیشترین سهم از تولید را نیز در بین کامیونت های JAC، در اختیار نمونه ۶ تُن است که ۱۱ ماه نخست امسال، ۱.۲۴۹ دستگاه تولید داشته.

با تداوم روند فعلی، انتظار می‌رود آرین دیزل سال ۱۴۰۲ را با مجموع تولید بیشتر از ۳.۵۰۰ دستگاه از انواع کامیونت های JAC و کامیون و کشنده شکموتو به پایان برساند. این تجاری ساز بزرگ کشورمان در حال حاضر نیز از نظر آمار تولید، پس از ایران خودرو دیزل، بهمن دیزل و آریا اورست ماشین، در جایگاه چهارم بزرگترین شرکت های تولید کننده کامیونت، کامیون و کشنده به حساب می‌آید.

در ۱۱ ماه نخست امسال، مجموع تولید این سری از محصولات در ایران خودرو دیزل، ۱۰.۸۹۸ دستگاه اعلام شده. مجموع تولید انواع کامیونت، کامیون و کشنده در شرکت های بهمن دیزل و آریا اورست ماشین نیز به ترتیب ۴.۶۲۱ دستگاه و ۳.۵۱۳ دستگاه اعلام شده است.

source
کلاس یوس

viraje

توسط viraje