صنعت ماشین: وزیر انرژی ایالات‌متحده آمریکا اظهار کرد که ایالات‌متحده نگران توانایی چین برای سرزیر کردن در بازار خودروهای الکتریکی است اما مشوق‌های ایالات‌متحده می‌تواند مقرون به صرفه بودن خودروهای الکتریکی ساخت داخل را افزایش دهد.

به گزارش صنعت ماشین،

 جنیفر گرنهولم، وزیر انرژی آمریکا اظهار کرد که ما بسیار نگران این هستیم که چین صنعت ما را در ایالات‌متحده بدست بگیرد و بازار را از خودروهای چینی پر کند.

شرکت‌های چینی در حال تولید خودروهای برقی ارزان‌قیمت زیادی هستند که برخی نگران هستند که می‌تواند به خودروسازان بزرگ آمریکایی آسیب برساند و برخی از آنها اخیراً بر روی خودروهای اسپرت بزرگ بنزینی تمرکز کرده‌اند.

گرنهولم گفت که ایالات‌متحده نمی خواهد شاهد تکرار نفوذ چین در بازار پنل‌های خورشیدی باشد. او گفت که با مشوق‌های قانون کاهش تورم ایالات‌متحده و سایر برنامه‌ها، تولیدکنندگان داخلی می‌توانند قیمت خودروهای برقی را کاهش دهند. چین مبالغ هنگفتی را برای اهداف بزرگ سرمایه گذاری می‌کند، بنابراین ما باید درک کنیم که خرید وسایل نقلیه الکتریکی برای مردم به شیوه‌ای مقرون به صرفه مهم است.

گرنهولم به اقدام ماه گذشته وزارت بازرگانی ایالات‌متحده برای آغاز تحقیقات در مورد اینکه آیا واردات خودروهای چینی خطرات امنیت ملی را به همراه دارد یا خیر، اشاره کرد. کاخ سفید اعلام کرد که این کاوش به این دلیل مورد نیاز است که وسایل نقلیه مقادیر زیادی داده‌های مهم را از رانندگان و مسافران خود جمع‌آوری می کنند و اغلب از دوربین‌ها و حسگرها برای ثبت اطلاعات زیرساخت‌های ایالات‌متحده استفاده می‌کنند.

بر اساس گزارش رویترز، صنعت خودروهای برقی در کوتاه مدت با رکودی مواجه است. در اواخر سال 2023، خودروسازان قدیمی و همچنین تسلا و ریویان سرمایه‌گذاری‌های خودروهای برقی را کاهش و راهبردهای محصول را تغییر دادند.

source
کلاس یوس

viraje

توسط viraje