واردات خودرو در دولت رییسی (355)

صنعت ماشین: رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران گفت: ۹ هزار و ۷۰۹ دستگاه خودرو سواری به ارزش حدود ۲۳۵ میلیون دلار ترخیص قطعی شده است.

به گزارش صنعت ماشین،

 محمد رضوانی‌فر، معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران در مورد آخرین آمار ترخیص خودروهای وارداتی تا تاریخ 21 اسفند ماه گفت: حدود 11 هزار و 874 دستگاه سواری نو به گمرک اظهار شده و 9 هزار و 709 دستگاه ترخیص قطعی شده است.

وی افزود: حدود 235 میلیون دلار و دقیق‌تر 234 میلیون و 560 هزار دلار ارزش خودروهای سواری بوده که از گمرک ترخیص قطعی شده است.

رضوانی‌فر ادامه داد: در فقره کشنده‌ها نیز 7394 دستگاه به گمرک اظهار شده است که 6442 دستگاه به ارزش حدود 847 میلیون دلار از گمرکات کشور ترخیص شده است.

رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: در مورد واردات آمبولانس نیز 150 دستگاه اظهار شده که عین 150 دستگاه از گمرکات ترخیص شده است.

به گفته رضوانی‌فر، آمار اظهار و ترخیص به هم نزدیک است و هر موردی به گمرک اظهار شود، فرآیند ترخیص نیز به سرعت انجام می‌شود.

معاون وزیر اقتصاد گفت: ممکن است ماشین‌هایی خریداری شده باشد که در راه و یا در حال تخلیه باشد و هنوز به گمرک اظهار نشده باشد.

source
کلاس یوس

viraje

توسط viraje