گل GTI ؛

صنعت ماشین: این گل نسل اولی برزیل در فاصله سال های 1980 تا 1994 روی خط تولید قرار داشت. ابتدا در برزیل و سپس از آرژانتین و اوروگوئه نیز تولید شد. نسل اول گل جی تی آی در کلاس های بدنه هاچ بک، سدان، کوپه و استیشن واگن روانه بازار شد.

به گزارش صنعت ماشین،

 فولکس واگن گل خودرویی است که با الهام از گلف افسانه ای توسط کارخانه فولکس واگن برزیل با طراحی متفاوت و البته بسیار ضعیف تر از گلف تولید شد. این خودرو از سال 1980 تا کنون روی خط تولید قرار دارد و بازار هدف آن کشورهای آمریکای جنوبی مانند برزیل، آرژانتین و … است.

خودرو 30 ساله ای که هنوز هم حریف می طلبد! +تصاویر

گل سابقه حضور در بازار روسیه و چین را نیز با نام فولگس واگن پوینتر دارد.

برای گل جی تی آی از پیشرانه های متنوعی استفاده شد که نمونه 1 ، 1.3 ، 1.5 ، 1.6 ، 1.8 و 2 لیتری را شامل می شود. تمامی این پیشرانه ها 4 سیلندر بنزینی بودند و یک تریم 1.6 لیتری دیزل نیز در لیست فروش گل قرار داشت. 

گل موجود در بازار ایران نیز از همین خانواده و در واقع فیس لیفتی در نسل دوم گل برزیل است. 

در ادامه تصاویری از گل جی تی آی نسل یک مدل 1993 را مشاهده می کنید که میزبان تپنده 2 لیتری 120 اسب بخاری است. این گل برزیلی طی 8.8 ثانیه از حالت توقف کامل به سرعت 100 کیلومتر از ثانیه می رسد که با توجه به سال تولید آن یک رکورد عالی محسوب می شود. همین آمار را بسیاری از ماشین های میلیاردی چینی نمی توانند ثبت کنند!

source
کلاس یوس

viraje

توسط viraje