بستیون، دانگ فنگ و لونا ؛

صنعت ماشین: معاون حمل‌ونقل شهردار تهران گفت: قرار است ۶ هزار دستگاه تاکسی توسط ایران‌خودرو از طریق واردات به شهرداری تهران تحویل داده شود که در مرحله نخست، سفارش برای ۱۰۰۰ دستگاه لونا، ۸۰۰ دستگاه بستیون و ۱۰۰۰ دستگاه دانگ‌فنگ ای۷۰ ثبت و انجام شد.

به گزارش صنعت ماشین،

 محسن هرمزی درباره ورود تاکسی‌های برقی به شهر تهران اظهار کرد: وزارت سمت به 11 خودروساز اجازه واردات 27500 دستگاه “تاکسی برقی” داده و تعیین کرده که سهم هر خودروساز چه تعداد تاکسی و با چه برندی است.

وی با اشاره به اینکه شهرداری تهران نیز به صورت مجزا برای واردات تاکسی‌های برقی اقدام کرده است، گفت: طبق آنچه وزارت صمت تعیین کرده، این خودروها طی عقد قرارداد با شهرداری به عنوان تاکسی در اختیار شهر تهران قرار خواهد گرفت.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهردار تهران تصریح کرد: فعلاً با 4 خودروساز برای عقد قرارداد اقدام کرده‌ایم و پیش‌نویس قرارداد دریافت 1000 دستگاه “خودروی برقی لونا” از ایران‌خودرو تنظیم شده است.

هرمزی گفت: قرار است 6 هزار دستگاه تاکسی از سوی ایران‌خودرو به شهرداری تهران تحویل داده شود که در مرحله نخست، ثبت سفارش برای 1000 دستگاه لونا، 800 دستگاه بستیون و 1000 دستگاه دانگ‌فنگ ای70 شده است.

به گفته وی، زمان تحویل این خودروها نیز در قرارداد نهایی مشخص خواهد شد.

 لونا GRE محصول جدید وارداتی ایران خودرو قرار است که به زودی در ناوگان تاکسیرانی کشور مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

طبق تصمیم مدیران دولتی، شرکت‌های خصوصی خودروساز هم باید خودشان را آماده کنند که حداقل 30 درصد تولیدشان را تا 5 سال آینده برقی کنند چون در غیر این صورت از بازار جهانی عقب می‌مانند.

source
کلاس یوس

viraje

توسط viraje