به گزارش صنعت ماشین،

 یونی-زد پلاگین هیبرید محصول جدید چانگان است که در بازار چین حدود 18 هزار دلار قیمت گذاری خواهد شد.

چانگان یونی-زد در پروفایل دماغه میزبان جلوپنجره کرومی بسیار بزرگی است که یک فضای مثلثی را به خود اختصاص داده است. در نمای جانبی نیز یک کراس اوور کوپه پیش روی بیننده قرار می گیرد که طراحی شیب سقف و ستون آخر کاملا اسپرت و جذاب است.

چانگان یونی-زد از منظر ابعاد برابر با 4730 میلیمتر در طول،  1890 میلیمتر در عرض و 1680 میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورهای آن نیز 2795 میلیمتر است. رینگ های آلومینیومی و سقف پانورامیک را نیز به ویژگی های یونی-زد اضافه کنید.

شاسی بلند چانگان یونی-زد با قیمت رقابتی وارد بازار می شود (+عکس)

در قسمت عقب از چراغ های یکپارچه با گرافیک داخلی ال ئی دی استفاده شده است.

چانگان یونی-زد با توجه به رده قیمتی خود یک کابین بسیار جذاب را پیش روی مشتری قرار می دهد. کنسول اصلی طراحی دو سطحی دارد و از فناورانه ها نیز باید به نمایگشر 10.25 اینچی اطلاعات کیلومتر پشت فرمان و 14.6 اینچی تنظیمات سیستم سرگرمی اشاره کنیم.

در امکانات کابین یونی-زد به سیستم صوتی سونی، نورپردازی 64 رنگ، فناوری تشخیص چهره، پشتیبانی از فرمان های صوتی، تنظیم الکتریکی صندلی ها به همراه گرم کن و تهویه و… اشاره شده است.

این کراس اوور جدید در بخش ایمنی مجهز به سطح 2 رانندگی خودران است که مجموعه امکاناتی مانند کروز کنترل تطبیقی، هشدار خروج  از خط، سنسورهای هشدار برخورد، ترمز اضطراری، دستیار حفظ خودرو بین خطوط، شناسایی هوشمند علائم ترافیکی و… را شامل می شود.

در بخش پیشرانه از ترکیب انجین 1.5 لیتری و یک موتور الکتریکی استفاده شده است. این مجموعه با جعبه دنده ئی-سی وی تی هماهنگ می شود.

خروجی بخش احتراقی پیشرانه 98 اسب بخار و گشتاور آن 125 نیوتن متر است. خروجی موتور الکتریکی 215 اسب بخار و گشتاور آن 330 نیوتن متر است. شاخص صفر تا 100 طی 7.4 ثانیه ثبت شده است. بیشینه سرعت نیز 180 کیلومتر برساعت است.

انرژی مورد نیاز موتور الکتریکی از باتری 18.4 کیلووات ساعت لیتیم آهن فسفات تامین می شود که برد حرکتی 125 کیلومتر در حالت الکتریکی خالص را ممکن می کند.

چانگان یونی-زد

source
کلاس یوس

viraje

توسط viraje