پیشرانه 4 سیلندری که جایگزین دو برابر خود شد؛

صنعت ماشین: باید بدانید این کوپه یک حریف دست و پا بسته نیست زیرا 4 سیلندر توربوشارژ مرسدس اینجا حدود 416 اسب بخار خروجی می دهد که عدد بسیار جذابی است.

به گزارش صنعت ماشین،

 پس از آنکه مرسدس در سال 2022 از پیشرانه 4 سیلندر برای رودستر اس ال خود استفاده کرد اکنون آ ام گ از پیشرانه ای مشابه در کلاس هیبرید ملایم برای سری جدید جی تی43 استفاده می کند. این در شرایطی است که نام جی تی و لوگوی آ ام گ در محصولات مرسدس انتظار مخاطب را تا سطح یک 8 سیلندر آتشین بالا می برد، حال باید دید این 4 سیلندر چه ویژگی هایی دارد که در قلب تریم پایه جی تی قرار گرفته است.

استفاده از این تپنده برابر با حذف سامانه تمام چرخ محرک بوده که جای خود را به ساختار محور عقب داده است. اما باید بدانید این کوپه 4نفره یک حریف دست و پا بسته نیست زیرا 4 سیلندر توربوشارژ مرسدس اینجا حدود 416 اسب بخار خروجی می دهد که عدد بسیار جذابی است.

با آنکه شرایط پیشرانه جی تی43 و اس ال43 شباهت های زیادی دارد اما جی تی 41 اسب بخار از کانورتیبل 4 سیلندر مرسدس جلوتر است.

شاخص گشتاور خودرو نیز عدد 500 نیوتن متر را نشان می دهد که اینجا هم 20 نیوتن متر شرایط بهتری در مقایسه با اس ال43 وجود دارد. در بخش جعبه دنده از نمونه دوکلاچه 9 سرعته استفاده شده است.

به رغم آنکه تپنده های 4 سیلندر مرسدس بسیار چابک و البته قدرتمند هستند اما بازهم تفاوت چشمگیری با 8 سیلندرهای آن دارند. شاخص صفر تا 100 کیلومتر برای اس ال43 برابر با 4.6 ثانیه است. بیشینه سرعت نیز 280 کیلومتر برساعت محاسبه شده است.

مرسدس بنز هنوز به برخی از اطلاعات محصول جدید خود اشاره نکرده است. برای مثال نمی دانیم وزن خالص این خودرو چقدر است. اطلاعات دیگر مانند جزئیات کابین، ایمنی و قیمت نیز در انتظار بروزرسانی قرار دارند.

مرسدس بنز آ ام گ جی تی43 مدل 2025

source
کلاس یوس

viraje

توسط viraje