Wp Header Logo 45.png

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهر تهران گفت: در طرح ترافیک سال ۱۴۰۳، خودروهای برقی و هیبریدی در صورت ثبت خودرو در دفاتر خدمات الکترونیک شهرداری، معاف از پرداخت عوارض طرح ترافیک و آلودگی هوا هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «خبرماشین» به نقل از تسنیم،‌ اجرای طرح ترافیک طبق روال گذشته از ساعت 6:30 تا 18 در روزهای شنبه تا پنج‌شنبه از امروز 14 فروردین ماه در تهران آغاز شد. بر این اساس شهروندان در صورت نیاز به حضور در محدوده طرح ترافیک نسبت به رزرو مجوز ورود به این محدوده به صورت روزانه یا هفنگی از طریق اپلیکیشن‌های مورد تأیید شهرداری اقدام کنند. 

اسفندیار افندی‌زاده؛ مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، در این‌باره با بیان اینکه نرخ پایه عوارض سال 1403 مبلغ 75هزار تومان تعیین شده است، گفت: نخستین ورود و آخرین خروج خودروها ملاک محاسبه میزان پرداختی عوارض تردد در محدوده‌های طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا است.

وی افزود: داشتن معاینه فنی برتر نیز ملاک تاثیر گذاری بروی قیمت تمام شده تردد است و اگر خودرویی با معاینه فنی برتر پس از ساعت 10:00 وارد محدوده و قبل از ساعت 16:00 از محدوده خارج شود باید مبلغ 63 هزار تومان به ازای هر روز تردد در محدوده طرح ترافیک و 31هزار و 500 تومان به ازای هر روز تردد در محدوده کنترل آلودگی هوا پرداخت کند.

افندی‌زاده تصریح کرد: خودروهایی که دارای معاینه فنی برتر هستند اگر قبل از ساعت 10 وارد محدوده و قبل از ساعت 16:00 از محدوده خارج شود باید مبلغ 90 هزار تومان به ازای هر روز در محدوده طرح ترافیک و 45هزار تومان به ازای هر روز در محدوده کنترل آلودگی هوا بپردازد.

مدیر عامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهر تهران خاطرنشان کرد: اگر خودروی دارای معاینه فنی برتر قبل از ساعت 10:00 وارد و بعد از ساعت 16:00 از محدوده طرح خارج شود باید مبلغ 135هزار تومان به ازای هر روز در محدوده طرح ترافیک و 67 هزارو 500 تومان به ازای هر روز تردد در محدوده کنترل آلودگی هوا بپردازد؛ ️ همچنین اگر خودرو دارای معاینه فنی برتر بعد از ساعت 10:00 وارد و بعد از ساعت 16:00 از محدوده خارج شود باید مبلغ 90 هزار تومان به ازای هر روز در محدوده طرح ترافیک و 45 هزارتومان به ازای هر روز تردد در محدوده کنترل آلودگی هوا بپردازد.

وی با تاکید بر اینکه در صورت داشتن معاینه فنی عادی به تعرفه‌های فوق مبلغ 25 درصد اضافه خواهد شد گفت: خودروهای برقی و هیبریدی در صورت ثبت خودرو در دفاتر خدمات الکترونیک شهرداری، معاف از پرداخت عوارض طرح ترافیک و آلودگی هوا هستند.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهر تهران همچنین از اختصاص تخفیف 90 درصدی به افراد دارای بیماری خاص یا معلولیت هستند خبر داد و افزود: این افراد می‌توانند با مراجعه به نهادهای تحت پوشش، نسبت به دریافت سهمیه خود اقدام کنند. 

افندی‌زاده عنوان کرد: برای ساکنین محدوده طرح ترافیک و آلودگی هوا هم مانند سال گذشته تسهیلاتی ارائه می‌شود و مالکان و مستاجران با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک شهرداری می‌توانند از تسهیلات تعیین شده همانند گذشته استفاده کنند.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهر تهران در پایان به بسته های زمان‌دار تردد در محدوده طرح ترافیک اشاره کرد و افزود: برای خودروهای دارای معاینه فنی عادی بسته های یک ماهه، سه ماهه و 6 ماهه به ترتیب مبلغ یک میلیون 655 هزارو 300 تومان، 4میلیون 485هزار و 700 تومان و 8 میلیون 443هزار و 300 تومان می باشد و در مورد خودروهای دارای معاینه فنی برتر مبلغ بسته های یک ماهه، سه ماهه و 6 ماهه به ترتیب برابر با یک میلیون و 324هزارو‌ 200 تومان، 3میلیون 588 هزارو 600 تومان و 6 میلیون 754 هزار و 600 تومان است. 

لازم به توضیح است خرید بسته‌های زمان‌دار از طریق سامانه و اپلیکیشن های مورد تایید شهرداری تهران برای شهر‌وندان امکان‌پذیر است.

source
کلاس یوس

viraje

توسط viraje