به گزارش صنعت ماشین،

 فورد موتور اعلام کرد که عرضه خودروهای برقی سه ردیفه در کانادا و نسل بعدی وانت برقی خود در تنسی را به تعویق انداخته است زیرا کاهش تقاضای خودروهای برقی در سطح جهان، خودروسازان را مجبور به تجدید نظر در برنامه‌های تولید می کند.

فورد اعلام کرد که در حال افزایش عرضه خودروهای الکتریکی هیبریدی است و تا سال 2030 انتظار دارد پیشرانه‌های هیبریدی را در سری خودروهای گازسوز خود ارائه دهد.

فورد که در سال 2023 نزدیک به 4.7 میلیارد دلار در کسب‌وکار خودروهای برقی خود از دست داد، در ماه فوریه اعلام کرد که نسل بعدی خودروهای برقی تنها زمانی که بتوانند سودآور باشند، عرضه خواهند شد. این خودروساز گفت که ارائه شاسی بلند الکتریکی بزرگ جدید را تا سال 2027 به عقب می‌اندازد.

کاهش تقاضای خودروهای برقی در جهان برای فورد مشکل آفرین شد

فورد عنوان کرد که تحویل کامیون برقی کاملاً جدید را که در یک کارخانه جدید در غرب تنسی تولید خواهد شد تا سال 2026 به تعویق می‌اندازد. فورد سال گذشته گفت که قصد دارد تولید را در اواخر سال 2025 آغاز کند و سالانه تا 500 هزار کامیون برقی در این کارخانه بسازد. فورد قصد دارد در سال 2026 تحویل کامیون‌های جدید را به مشتریان آغاز کند.

بر اساس گزارش رویترز، جان لاولر، مدیر مالی فورد، سال گذشته به سرمایه‌گذاران گفت که فورد برخی از سرمایه‌گذاری‌های چند میلیارد دلاری خود را در ظرفیت تولید خودروهای برقی و باتری جدید به تعویق خواهد انداخت.

source
کلاس یوس

viraje

توسط viraje