Wp Header Logo 233.png
شورولت ایمپالای 1958

شورولت ایمپالا یکی از مدل های پرطرفدار در بین علاقه مندان به خودروهای کلاسیک است، از این رو نسخه های سالم و سرحال آن معمولاً با قیمت های بالایی معامله می شوند.

ایمپالا در سال ۱۹۵۸ وارد خطوط تولید شورولت (Chevrolet) شد. این خودرو تا سال ۱۹۸۵ روی خط تولید قرار داشت. اما شورولت دو بار دیگر و بین سال های ۱۹۹۴ تا ۱۹۹۶ و ۲۰۰۰ تا ۲۰۲۰ نام ایمپالا را احیا کرد. خودرویی که از آن صحبت می کنیم، مربوط به نخستین ایمپالای تولیدی یعنی مدل ۱۹۵۸ است. این اتومبیل منحصر به فرد نسخه کانورتیبل بوده و توسط شرکت معروف Vanguard Motor Sales بازسازی شده است. شاید بدانید این شرکت به طور اختصاصی در زمینه بازسازی و فروش مدل های کلاسیک فعالیت می کند و ویدیوهای محصولات آن در صفحات فارسیِ اینستاگرام معمولاً زیاد دست به دست می شود!

نمای جانبی شورولت ایمپالای

شورولت ایمپالای Vanguard Motor Sales به قدری شرایط ایده آلی دارد که می توان آن را معیاری برای نحوه بازسازی خودروهای کلاسیک دانست. رنگ مشکی به کار رفته در بدنه و قطعات کرومی آنقدر جلا دارند که گویی این جواهر چهار چرخ همین الان کارخانه را ترک کرده است. برای اتمام حجت درباره وضعیت این خودرو همین بس که حتی در زیر کاپوت با ذره بین هم نمی توان اثری از لکه یا گرد و غبار پیدا کرد! همانند نمای ظاهری، کابین این کانورتیبل استثنایی نیز شرایط بی نظیری دارد و مکانیسم باز و بسته شدن سقف بدون هیچ ایرادی کار می کند.

کابین شورولت ایمپالای 1958

شورولت ایمپالای مدل ۱۹۵۸ با سه موتور ۳.۹ لیتری، ۴.۶ لیتری و ۵.۷ لیتری تولید شد. مدل احیا شده توسط Vanguard Motor Sales به موتور ۵.۷ لیتری V8 مجهز است. این موتور که ۲۸۰ اسب بخار قدرت دارد، به Turbo Thrust ملقب بوده و اولین موتور V8 شورولت به شمار می رود.

نمای پشت شورولت ایمپالا 1958

در مدل های متعلق به سال ۱۹۵۸ نیرو از طریق گیربکس سه سرعتی دستی یا دو سرعته خودکار به چرخ ها منتقل می شد. ولی شرکت Vanguard Motor Sales از یک گیربکس چهار سرعته خودکار در پروژه جذاب خود استفاده کرده است. همچنین این خودرو از ترمزهای دیسکی در هر چهار چرخ و رادیاتورهای آلومینیومی بهره می برد. با توجه به این بروزآوری ها، کشتی زمینی Vanguard Motor Sales باید عملکرد بهتری نسبت به نسخه های اصلی ایمپالا داشته باشد.

موتور شورولت ایمپالای 1958

و اما قسمت جالب ماجرا، جایی که به برچسب قیمت می رسیم! شرکت آمریکایی Vanguard Motor Sales پروژه استثنایی خود را با قیمت ۲۲۹,۹۰۰ دلار به فروش گذاشته است. این رقم در لحظه نگارش مطلب معادل تقریباً ۱۴.۷ میلیارد تومان می شود. بد نیست اشاره کنیم با چنین بودجه ای می توان یک دستگاه بنتلی بنتایگا یا پورشه ۹۱۱ GT3 RS خریداری کرد، البته در سایر بازارها. در ایران هم با بودجه ای مشابه امکان خرید مدل های دست دومی مثل ولوو XC90 مدل ۲۰۱۷، پورشه کاین ۲۰۱۳ و تویوتا لندکروزر ۲۰۱۲ وجود دارد.

source
کلاس یوس

viraje

توسط viraje