Wp Header Logo 376.png


منتشر شده در 27 فروردین 1403 ساعت 14:00


بائوجون یپ پلاس

بائوجون عرضه دو نسخه از کراس اوور جمع و جور یپ پلاس (Yep Plus) را آغاز کرد. این دو نسخه ۹۳,۸۰۰ و ۱۰۳,۸۰۰ یوان قیمت دارند، یعنی معادل حدوداً ۸۵۰ و ۹۵۰ میلیون تومان.

ابعاد و طراحی

برند بائوجون(Baojun) حاصل همکاری جنرال موتورز و سایک است. مدل اصلی یپ سه درب دارد، اما در نسخه پلاس این خودرو بزرگ تر شده و دارای ۵ درب است. این کراس اوور کوچک شهری طول، عرض و ارتفاعی به ترتیب برابر با ۳۹۹۶، ۱۷۶۰ و ۱۷۲۶ میلیمتر دارد و فاصله محوری آن به ۲۵۶۰ میلیمتر می رسد. ارتفاع این خودرو از سطح زمین نیز برابر با ۱۵۰ میلیمتر است. با چنین ابعادی، بائوجون یپ پلاس حتی نسبت به پژو ۲۰۰۸ جثه کوچک تری داشته و می تواند در شعاع ۵.۳۵ متری دور بزند. این خودرو وزنی برابر با ۱۳۲۵ کیلوگرم دارد.

بائوجون یپ پلاس برقی

مثل نسخه اصلی، یپ پلاس نیز طراحی جعبه ای دارد و می توان آن را به یک مکعب روی چهار چرخ تشبیه کرد. به دلیل برقی بودن پیشرانه، جلو پنجره این خودرو شامل یک پنل غیر مشبک می شود. این پنل به رنگ مشکی بوده و با چراغ های اصلی ترکیب شده است. ستون ها و سقف این خودروی برقی به رنگ مشکی و متفاوت از بدنه هستند. روی سقف یک باربند برای حمل اشیا و لوازم مختلف وجود دارد. این خودرو روی رینگ های ۱۶ اینچی ۵ پره حرکت می کند. 

نمایشگر یپ پلاس

در داخل کابین بائوجون یپ پلاس، با طراحی ساده و مینیمالیستی روبرو هستیم. داشبورد این خودرو در قسمت میانی از یک نمایشگر ۱۰.۱ اینچی میزبانی می کند. در پشت فرمان سه شاخه هم اطلاعات از طریق نمایشگر ۸.۸ اینچی ارائه می شود. کنسول میانی خیلی خلوت بوده و روی آن تنها جالیوانی و پد مخصوص شارژ تلفن همراه به چشم می خورد. در یپ پلاس توجه ویژه ای به فضاسازی شده و این خودرو از ۲۸ محفظه برای گذاشتن اشیأ مختلف بهره می برد. صندوق عقب هم ۳۸۵ لیتر حجم دارد و با خواباندن صندلی های عقب این رقم به ۱۷۱۵ لیتر افزایش می یابد.

ابعاد فضای داخل یپ پلاس

مشخصات فنی بائوجون یپ پلاس

نیروبخش بائوجون یپ پلاس یک موتور برقی است که روی محور جلو نصب شده؛ این موتور ۱۰۰ اسب بخار قدرت و ۱۸۰ نیوتن متر گشتاور دارد و می تواند یپ پلاس را به سرعت ۱۵۰ کیلومتر بر ساعت برساند. وظیفه تأمین انرژی در این کراس اوور مکعبی شکل را پک باتری ۴۱.۹ کیلووات ساعتی بر عهده دارد. این باتری از نوع لیتیوم آهن فسفات و ساخت شرکت Guoxuan High-Tech بوده و ظرفیت آن ۴۱.۹ کیلووات ساعت اعلام شده است. با اتکا به این باتری امکان پیمایش ۴۰۱ کیلومتر مسافت وجود دارد، البته طبق استاندارد چینی CLTC.

فضای داخل یپ پلاس

باتری بائوجون یپ پلاس از فناوری شارژ سریع پشتیبانی می کند. در صورت اتصال به یک پورت مناسب، میزان شارژ باتری این خودرو در عرض ۳۵ دقیقه از ۳۰ به ۸۰ درصد خواهد رسید. برای رانندگی با این کراس اوور شهری، چهار حالت رانندگی تعریف شده که عبارتند از اکونومی، اکونومی پلاس، استاندارد و اسپرت.  

yep plus

source
کلاس یوس

viraje

توسط viraje