صنعت ماشین: معاون تدوین و ترویج استاندارد سازمان ملی استاندارد گفت: استاندارد‌های ۱۲۰ گانه برای تولید خودرو تدوین شده است و شورای عالی استاندارد در خصوص اجرای آنها تصمیم گیری خواهد کرد.

به گزارش صنعت ماشین،

 پرویز درویش  افزود: استاندارد‌های مجموعه خودرو قبلا 85 گانه بود که اکنون 120 نوع استاندارد تدوین شده است، اما برای اجرای آنها در شرکت‌های خودروسازی باید شرایط لازم و زیرساخت‌ها آماده شوند، چون بسیاری از آنها امکانات رفاهی هستند و باید در بن سازه‌ها و خودرو‌های جدید اجرا شوند.

وی ادامه داد: طرح استاندارد سازی هزار قطعه خودرو نیز از سال گذشته آغاز شده است و اکنون برای 500 قطعه خودرو استاندارد تدوین کرده ایم، تلاش داریم طی چند ماه آینده استاندارد‌های هزار قطعه را نهایی و ابلاغ کنیم.

درویش گفت: برای ابلاغ استاندارد‌ها باید زیرساخت‌های لازم آزمایشگاهی و آزمون‌ها فراهم شوند تا بتوان محصولات را بررسی کرد، این زیرساخت‌ها به سرمایه گذاری بخش خصوصی و انجمن‌های تولیدکننده نیاز دارد.

معاون تدوین و ترویج استاندارد سازمان ملی استاندارد افزود: در گذشته فقط قطعات مصرفی خودرو نظیر تیغه برف پاک کن، لنت ترمز یا لامپ مشمول استاندارد‌های اجباری بودند، اما اکنون بنا داریم برای هزار قطعه شامل مجموعه‌هایی نظیر بدنه یا ترمز استاندارد اجباری ابلاغ کنیم.

source
کلاس یوس

viraje

توسط viraje