به گزارش خبرگزاری تسنیم،  عباس علی‌آبادی در حاشیه جلسه پاسخگویی به نظرات و مشکلات شهروندان در مرکز ارتباط مردمی ریاست‌جمهوری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اولین تلاش ما در حوزه خودرو تولید کمّی است و امسال رشد تولید بهتری خواهیم داشت. سال گذشته تولید خودرو هشت درصد رشد داشت و امسال برنامه‌ریزی شده است که این رقم به بیش از 15 درصد برسد.

وی افزود: برنامه وزارت صمت رونق واردات است، تاکنون 133 هزار خودروی وارداتی ثبت سفارش شده که از این تعداد 50 هزار خودرو در گمرکات کشور است، البته این روندها تا حدودی کند است، اما به‌زودی این خودروها عرضه خواهد شد، تاکنون 8000 خودروی وارداتی به مردم تحویل داده شده است.

وزیر صمت با تأکید بر اینکه واردات خودرو ادامه خواهد داشت، تصریح کرد: واردات خودروهای دست‌دوم امسال هم در قانون بودجه دیده شده است و آیین‌نامه واردات هم تنظیم و برای دولت ارسال شده است. در زمان حاضر این کار از مسیر مناطق ویژه در حال اقدام است و در سایر زمینه‌ها هم انجام خواهد شد، همچنین در حال بازبینی در آیین‌نامه واردات خودروهای دست‌دوم با کمک نمایندگان مجلس و همکاران وزارت صمت در بخش‌های تخصصی هستیم تا واردات این خودروها با کمترین عارضه و مشکل انجام شود.

انتهای پیام/+

source
کلاس یوس

viraje

توسط viraje