صنعت ماشین: فولکس واگن اعلام کرد که با شریک چینی خود، اکسپنگ معماری جدیدی برای خودروهای هوشمند و الکتریکی ایجاد کرده است که به گفته خودروساز آلمانی به آن کمک می‌کند خودروهای برقی مقرون به صرفه‌تری را در بزرگترین بازار خود ارائه دهد.

به گزارش صنعت ماشین،

 فولکس واگن قصد دارد از سال 2026 از معماری الکتریکی چین در خودروهای برقی با برند فولکس‌واگن استفاده کند. این شرکت افزود که معماری الکتریکی چین به آن کمک می‌کند تا به هدف کاهش هزینه 40 درصدی برای پلت فرم چینی در مقایسه با پلت فرم MEB خود در آلمان دست یابد. خودروساز آمریکایی تسلا رهبر بازار در این نوع معماری بوده است و  برای تولید خودروهای کارآمدتر و ارزان‌تر استفاده می‌کند.

رالف براندشتاتر، رئیس و مدیرعامل گروه فولکس چین، به خبرنگاران گفت رقابت بسیار شدید است و ما باید ساختار هزینه خود را برای رقابت در این محیط تطبیق دهیم. این اعلامیه به دنبال شراکتی بود که سال گذشته ایجاد شد که فولکس واگن 4.99 درصد از اکسپنگ را به قیمت حدود 700 میلیون دلار خریداری کرد و قصد داشت تا سال 2026 به طور مشترک دو مدل خودروی الکتریکی با برند فولکس واگن را عرضه کند.

فولکس‌واگن در تلاش است تا سهم بازار چین را که به رقبای محلی از دست داده است، پس بگیرد و در ماه فوریه اعلام کرد که اولین خودرو از دو خودرویی که قصد دارد با اکسپنگ توسعه دهد، یک شاسی‌بلند خواهد بود. خودروسازان گفتند که صرفه جویی در مقیاس و پلت فرم و همکاری نرم افزاری آنها باعث کاهش هزینه‌ها و کاهش 30 درصدی زمان توسعه می‌شود.

فولکس‌واگن عنوان پرفروش‌ترین برند خودروی خود در چین را در اواخر سال 2022 به بی‌وای‌دی واگذار کرد. سهم بازار آن در چین در سال گذشته از 18 درصد در سال 2018 در بحبوحه کاهش فروش موتور احتراقی به 14 درصد کاهش یافت.

 این خودروساز آلمانی در تلاش است تا محدوده محصولات خود را در چین گسترش دهد تا مشتریانی را جذب کند زیرا قیمت فعلی آن بالاتر از قیمت بسیاری از رقبای چینی است. فولکس‌واگن هفته گذشته اعلام کرد که قصد دارد 2.5 میلیارد یورو (2.66 میلیارد دلار) در چین سرمایه‌گذاری کند.

source
کلاس یوس

viraje

توسط viraje