کمپانی استلاتو که تحت نظر دو شرکت هواوی و BAIC مدیریت می‌شود، اکنون در نمایشگاه پکن چین 2024 از اولین خودروی جدید خود رونمایی کرد. این مدل که در رده سدان‌ قرار دارد، استلاتو S9 نام داشته و جزو اولین خودروی این کمپانی محسوب می‌شود.

با مشخصات خوبی که این خودرو در اختیار دارد، به راحتی می‌تواند با مرسدس بنز S کلاس و بی‌ام‌و سری 7 رقابت کند. از نظر اندازه، استلاتو S9 در 5160/1987/1486 میلی‌متر و فاصله بین دو محور 3050 میلی‌متر ساخته شده است.

این خودرو در دو نسخه یک موتوره یا دو موتوره طراحی شده، نسخه تک موتوره 304 اسب بخار قدرت تولید می‌کند این در حالی است که نسخه مجهز به موتور دوگانه علاوه بر آن، به 212 اسب بخار قدرت اضافی مجهز می‌شود. کمپانی CATL اکنون وظیفه تولید باتری استلاتو S9 را بر عهده گرفته است.

شرکت برای تولید آن از زبان طراحی لوکسید S7 الهام گرفته؛ در بخش ظاهری، به آینه‌های عقب دیجیتالی و دستگیره‌های دیجیتالی درب‌ها می‌رسیم که ایرودینامیک را بهبود می‌بخشند. چرخ‌های 21 اینچی چند پره و رنگ‌بندی مشکی، سفید، قرمز و طلایی از سایر مواردی است که در اینجا باید به آنها اشاره کنیم.

استلاتو S9 نیز مانند لوکسید S7 به سیستم چراغ‌های جلوی xPixel هواوی، سنسورهای لیدار، نمایشگر لمسی بزرگ مجهز به سیستم عامل HarmonyOS 4، پد شارژ بی‌سیم 50 واتی دوگانه و روکش چرمی مجهز شده است.

پیش‌بینی می‌شود که استلاتو S9 در تیر یا مرداد ماه به بازار عرضه شده و با قیمت 300 هزار تا 500 هزار یوان (41400 تا 69000 دلار) به فروش برسد.

علی‌رغم اینکه استلاتو می‌خواهد با رقیبانی همچون بی‌ام‌و سری 7 و مرسدس بنز کلاس S رقابت کند، ولی در چنین بازه قیمتی، استلاتو S9 می‌تواند از نیو ET7، جیلی زیکر 001 و چانگان Avatr 12 (که از تکنولوژی هواوی استفاده می‌کند) پیشی بگیرد.

source
کلاس یوس

viraje

توسط viraje