سال گذشته بود که خبر از برنامه ورود نسخه‌ای از خودرو مزدا 3 جدید را منتشر کردیم. در آن زمان، گمان می‌شد باتوجه به سابقه همکاری بهمن موتور، این شرکت سراغ واردات مزدا رفته است. با گذشت زمان، برنامه عملی برای واردات این خودرو مشاهده نشد.

اما اکنون، شنیده می‌شود که شرکت دیگری به سمت واردات خودروهای مزدا رفته است. براساس اطلاعات بدست آمده توسط خبرنگار پایگاه خبری چرخان، شرکت جدید التاسیسی با نام آفتاب خودرو افشاری کیا برنامه دارد تا خودروهای برند مزدا مونتاژ چین را وارد بازار ایران کند.

آفتاب خودرو افشاری کیا وارد کننده مزدا - AFTAB KHODRO AFSHARI KIA
آفتاب خودرو افشاری کیا وارد کننده مزدا

به گفته آفتاب خودرو، فروش خودرو در این شرکت همواره رتبه ممتاز را کسب نموده و با تاسیس شرکت افشار موتور و برنامه‌ریزی جهت واردات و تولید یک برند مستقل، صفحه جدیدی از فعالیت‌های خود را آغاز نموده است. در همین راستا افشار موتور ارمنستان نیز برای تسهیل در امر تولید و واردات ثبت و آغاز به کار کرده است.

با نگاهی به سابقه آفتاب خودرو، می‌توان دریافت که این مجموعه، نمایندگی فروش چند شرکت وارد کننده و مونتاژ کننده بوده است.

باتوجه به داده‌های دریافتی، آفتاب خودرو توانسته تا در گام اول، با 5 مرکز خدمات پس از فروش در 4 استان تهران، مازندران، گیلان و خراسان رضوی همکاری کند.

لیست نمایندگی‌های خدمات پس از فروش به شرح ذیل است:

– استان تهران، شهر تهران: مرکزی افشاری کیا

– استان مازندران، شهر بابلسر: نوا خودرو شمال

– استان گیلان، شهر رشت: بیاکی – صالحی

– خراسان رضوی، شهر مشهد: هاشمی سیگاری

– خراسان رضوی، شهر سبزوار: افشاری کیا

با جستجویی در داده‌های گمرکی، می‌توان گفت که احتمالا آفتاب خودرو قصد دارد تا نسل جدید مزدا 3 را با پیشرانه 2.0 لیتری تنفس طبیعی وارد ایران کند.

پیشرانه ۲.۰ لیتری سری اسکای اکتیو مزدا با اتصال به گیربکس 6 سرعته اتوماتیک، توانایی تولید 155 اسب بخار، قدرت و 203 نیوتن متر، گشتاور را دارد.

مزدا 3 - MAZDA 3
مزدا 3

source
کلاس یوس

viraje

توسط viraje