Article 638498318500203578 Thumb 960 542638498976771738212

شرکت فولکس‌ واگن در نمایشگاه خودرو پکن، حضور گسترده‌ای دارد. کانسپت جدید آنها به اسم ID.Code می‌تواند عجیب‌ترین آن‌ها باشد؛ اما نه به دلایلی که انتظارش را دارید.

از نظر ظاهری این یک کراس‌اور نسبتاً ساده است. کابین آن نیز خیلی خارق‌العاده نیست و دارای طراحی معمولی با چهار صندلی چرخان و گرافیک مینیمالیستی است. با این حال واقعیت این است که فناوری به‌کار رفته در این خودرو آن را ترسناک کرده است.

داریم درباره سیستمی به اسم «چشم‌های 3 بعدی» صحبت می‌کنیم که شما را حین نزدیک شدن به خودرو تماشا می‌کند. این بخشی از یک فناوری روشنایی جامع و تعاملی است، که فولکس‌واگن به‌عنوان برشی از آینده مستقل در نظر گرفته.

آن نوار کشیده سفید قسمت جلویی که بین چراغ‌های جلو قرار گرفته Light Cloud (ابر نوری) نامیده می‌شود و از 967 LED تشکیل شده که می‌توانند چشم‌هایی U شکل ایجاد کنند که در ظاهر برای نگاه کردن به جهات مختلف ایجاد شده است.

سیستم چراغ جلوی این خودرو با Light Screen (صفحه نورانی) کار می‌کند، که بخش لبخندمانند جلوی خودرو را فرا گرفته است و زیر ابر نوری قرار می‌گیرد.

شرکت در طراحی این قطعه از رنگ شفافی بهره گرفته که وقتی صفحه نورانی خاموش است، ظاهری معمولی دارد؛ اما زمانی که روشن باشد می‌تواند گزینه‌های متفاوتی مانند گزارش آب‌وهوا تا تصاویر فصلی مثل شکوفه‌های گیلاس در بهار را نمایش دهد.

اگر ناگهان یک خودرو متوقف شود و به شما اجازه دهد که به چپ بپیچید، این صفحه‌نمایش می‌تواند به‌عنوان تشکر، یک قلب بزرگ برای راننده نشان دهد.

در این خودرو فناوری جدیدی به اسم Smart Windows (پنجره‌های هوشمند) دیده می‌شود که در نقاطی از شیشه، کاراکتری به شکل انسان را به نمایش درمی‌آورد که با نزدیک شدن به آن شروع به گفتگو می‌کند.

فولکس می‌گوید همه ویژگی‌های خاص ID.Code بخشی از قابلیت‌های پنهان این خودرو هستند. فناوری‌های این خودرو برای ایجاد رقابت و ارتباط انسانی طراحی شده است، در آینده‌ای که هوش مصنوعی همه‌جا وجود دارد. این ارتباط فقط به صاحب خودرو مربوط نیست و دوربین‌ها و حسگرهای مختلف، قابلیت خودران سطح 4 را فراهم کرده است. باید قبول کرد که این خودرو هنوز یک محصول مفهومی است و طبیعتاً جزئیاتی درباره توان موتور برقی و میزان پیمایش آن در دسترس نیست.

جدیدترین اخبار خودرو را در بام بخوانید.

source
کلاس یوس

viraje

توسط viraje