Wp Header Logo 45.png
تویوتا از دو کراس اوور برقی bZ3C و bZ3X در نمایشگاه خودروی پکن رونمایی کرد

تویوتا از دو خودروی برقی جدید در نمایشگاه خودروی پکن رونمایی کرد. این دو مدل bZ3C و bZ3X نام دارند و از نیمه دوم سال جاری یا اوایل سال آینده وارد بازار خواهند شد.

تویوتا پیش از این سدان برقی bZ3 را برای بازار چین معرفی کرده است. این خودرو با همکاری تویوتا، بی وای دی و گروه خودروسازی FAW تولید می شود. با توجه به شیوه نامگذاری، به نظر می رسد دو مدل bZ3C و bZ3X اشتراکات زیادی با این سدان برقی دارند.

کراس اوور bZ3C در حقیقت نسخه تولید انبوه کانسپتbZ Sport Crossover  به شمار می رود. این کانسپت سال گذشته و در نمایشگاه خودروی شانگهای در معرض دید عموم قرار گرفته بود. با دقت در تصاویر bZ3C می توان متوجه شد که این خودرو تا حد زیادی به کانسپت مذکور وفادار باقی مانده و تغییرات کمی در بدنه آن اعمال شده است. حذف دوربین های جانبی و استفاده از آینه های رایج را باید شاخص ترین تغییر موجود دانست. علاوه بر این، در ساختار سپر هم تغییراتی جزئی دیده می شود.

تویوتا از دو کراس اوور برقی bZ3C و bZ3X در نمایشگاه خودروی پکن رونمایی کرد

در نمای روبرو، تویوتا bZ3C شباهت بسیار زیادی به نسل کنونی پریوس دارد. چراغ های این کراس اوور برقی نیز C شکل هستند و سپر گویی از پریوس به امانت گرفته شده است! دستگیره های در مخفی شونده، نصب سنسور لایدار در بالای شیشه جلو، رینگ های آیرودینامیک، استفاده از خطوط تیز در برخی نقاط بدنه، شیب زیبای سقف برآمدگی درب صندوق عقب و چراغ های عقب سرتاسری از ویژگی های اصلی bZ3C در نمای بیرونی هستند.

در داخل کابین، ترکیب رنگ مشکی و قرمز فضای اسپرتی را برای تویوتا bZ3C خلق کرده است. داشبورد این کراس اوور برقی در قسمت میانی از یک نمایشگر بزرگ میزبانی می کند. درباره ابعاد این نمایشگر جزئیاتی در دست نیست، ولی احتمالاً با مانیتوری ۱۵ اینچی و حتی بزرگ تر سرو کار داریم! طبق انتظار اطلاعات مورد نیاز راننده توسط یک نمایشگر دیجیتال ارائه می شود. این نمایشگر به نزدیکی های شیشه جلو منتقل شده و فاصله زیادی با فرمان خودرو دارد. بر اساس برنامه ریزی ها، bZ3C با همکاری FAW و در مجموعه های این شرکت مونتاژ خواهد شد.

همانطور که در ابتدا نیز اشاره کردیم، تویوتا مدل دیگری را با نام bZ3X در نمایشگاه خودروی پکن معرفی کرده است. این کراس اوور که در مقایسه با bZ3C طراحی محافظه کارانه تری دارد، با همکاری جی ای سی (GAC) تولید خواهد شد. نصب لایدار در بالای شیشه جلو نشان می دهد این کراس اوور نیز سطحی از فناوری خودران را ارائه می کند.

برخلاف نمای ظاهری، در داخل کابین اشتراکات bZ3C و bZ3X زیاد است و این خودرو نیز از نمایشگر مرکزی بزرگ بهره می برد. سقف پانورامیک هم کابین را غرق در نور می کند. تویوتا در مقطع کنونی حرفی درباره پیشرانه و مشخصات آن به میان نیاورده است.

تویوتا از دو کراس اوور برقی bZ3C و bZ3X در نمایشگاه خودروی پکن رونمایی کرد

source
کلاس یوس

viraje

توسط viraje