سال گذشته بود که طی مطلبی اختصاصی، از برنامه مونتاژ خودروهای برند چانگان و زوتی توسط گروه خودروسازی سایپا خبر دادیم. بعد از گذشت مدتی، سایپا این خبر را تایید کرد.

اما به تازگی، لیستی از برنامه‌های گروه خودروسازی سایپا بدستمان رسیده که تیراژ و زمان مونتاژ خودروهای چانگان و زوتی را نشان می‌دهد. در این لیست، نام 4 خودرو از برند چانگان و 1 خودرو از زوتی دیده می‌شود.

نکته مهم این لیست، وجود نام کراس اوور لوکس یونی کی (UNI-K) بوده که نشان می‌دهد سایپا مونتاژ آن را به شرکت پارس خودرو محول کرده است. نکته بعدی، نبود نام مینی کراس اوور CS15 است که گفته می‌شد مونتاژ این خودرو در شرکت سایپا سیتروئن صورت خواهد گرفت. احتمال آن وجود دارد که لیست خودروهای سایپا سیتروئن بطور جداگانه تدوین شده و در این لیست نام CS15 دیده نمی‌شود.

لیست مونتاژ چانگان و زوتی در سایپا - پارس خودرو - زامیاد
لیست مونتاژ خودروهای چانگان و زوتی

طبق لیست فوق، چانگان CS55 پلاس در شرکت سایپا، چانگان CS35 پلاس، یونی کی (UNI-K) و زوتی DL5 در شرکت پارس خودرو و پیکاپ هانتر پلاس در زامیاد مونتاژ خواهند شد.

مونتاژ نسخه‌های تجاری و قابل تحویل به مشتری 2 کراس اوور CS35 پلاس و CS55 پلاس، از اردیبهشت ماه آغاز می‌شود. مونتاژ زوتی DL5 نیز از خردادماه در پارس خودرو برنامه‌ریزی شده است. سپس نوبت به پیکاپ هانتر پلاس می‌رسد که گویا در مرداد وارد خطوط مونتاژ زامیاد خواهد شد. درنهایت به یونی کی می‌رسیم که زمان آن نیز آذرماه اعلام شده است.

لازم به ذکر است که قطعات این خودروها به صورت SKD وارد ایران می‌شوند

 

source
کلاس یوس

viraje

توسط viraje