ضبط بیش از 4 هزار دستگاه خودرو شوتی

اردیبهشت 1403: سردار جاویدان، فرمانده انتظامی استان هرمزگان، درباره خودروهای شوتی گفت که کاهش ترددها داشته‌اند و در بحث قاچاق سوخت هم ضربات مهلکی زده و کشفیات زیادی داشتند. افراد سر باند به طرق مختلف شناسایی شدند و اقدامات خیلی خوبی در این خصوص داشتیم. در سال گذشته 26 طرح ارتقا در خصوص قاچاق سوخت انجام شد که بخش اعظمی از آن طرح‌ها با مشارکت دریابانی بوده و در این طرح ها 27 میلیون لیتر سوخت کشف شد.

وی افزود بیش از 4 هزار دستگاه شوتی سنگین و نیمه سنگین و سبک ضبط شدند. 420 کیلومتر لوله‌ها از انبارها و خانه‌های روستایی به سمت سواحل کارگذاری شده بود که با ابزار و تجهیزات پلیس امحا شده است. 1480 عدد مخزن 10 تا 50 هزار لیتری کشف و خنثی شد و محموله ها نیز به شرکت نفت تحویل شده است. در این میان 3657 نفر هم در عملیات‌های مختلف دستگیر شدند.

جریمه خودروهای شوتی تصویب شد

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اصفهان اعلام کرد براساس اصلاحیه قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، که از دهم اردیبهشت 1402 ابلاغ و لازم الاجرا شده است، افرادی که ارتفاع خودروهای سواری خود را افزایش دهند و جاسازی تعبیه می‌کنند، در مرتبه نخست حدود 18 میلیون تومان جریمه شده و در صورت تکرار تخلف، خودرو‌های آنان به سود دولت توقیف می‌شود.

وی تاکید کرد در صورتی که خودرویی با ارتفاع نامتعارف حتی حامل کالای قاچاق هم نباشد و فقط جنبه تزئینی داشته باشد، بازهم این جرائم اعمال خواهد شد.


اخبار جرایم راهنمایی و رانندگی

مهم‌ترین و جدیدترین خبرها درباره انواع جریمه راهنمایی و رانندگی، شامل اخبار جریمه طرح ترافیک، اخبار جریمه عوارض آزادراهی، اخبار جریمه معاینه فنی، اخبار جریمه سرعت غیرمجاز، اخبار جریمه بیمه شخص ثالث، نحوه ارسال پیامک جریمه و … را در مجموعه مقالات منتخب زیر مطالعه کنید:

source
کلاس یوس

viraje

توسط viraje